Вчені розповіли, як вік впливає на розвиток серцевих захворювань

Вчені розповіли, як вік впливає на розвиток серцевих захворювань

За даними Американської кардіологічної асоціації, ймовірність розвитку серцевих захворювань зростає з віком. Наприклад, у чоловіків віком від 60 до 79 років ризик ішемічної хвороби серця зростає на 22% та серцевого нападу  — на 12,6%. У жінок віком від 60 до 79 років ризик ішемічної хвороби серця збільшується на 13,4% та серцевого нападу — на 4,5%. Лікарі пояснюють це наявністю ваги, хронічних захворювань, таких як гіпертонія та діабет, та багатьма іншими факторами ризику.

Серцевий напад є одним із найпоширеніших вікових захворювань. У жінок перший серцевий напад, як правило, діагностується у 72 роки, у чоловіків — у віці 65 років. Причиною такого «нерівності» є естроген — гормон, який у жінок підтримує кровоносні судини у кращому стані до менопаузи.

Високий кров’яний тиск також є серйозною проблемою у літньому віці. Вважають, що оптимальний артеріальний тиск становить менш як 120/80 мм рт. ст. Високим нормальним тиском називають те, коли систолічний тиск становить 130–139 мм рт.ст., а діастолічний тиск — 85–89 мм рт.ст. ст. Якщо артеріальний тиск перевищує 140/90 мм рт. ст., отже, є підстави для діагностики гіпертонії.

Нерегулярне серцебиття, яке також називається фібриляцією передсердь (аритмією), є основною причиною інсульту у людей похилого віку. Це пов’язано з ризиком утворення тромбів та затиканням кровоносної судини, що може спричинити розвиток небезпечного стану.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама