Вчені розробили аналіз крові, який допоможе виявити хворобу Альцгеймера

Дата створення: 30 Грудня 2022
Дата оновлення: 17 Квітня 2023
Вчені розробили аналіз крові, який допоможе виявити хворобу Альцгеймера

Міжнародна команда спеціалістів Великобританії, США, Швеції та Італії знайшла простий метод діагностики цього нейродегенеративного захворювання

Хвороба Альцгеймера зазвичай діагностується за допомогою нейровізуалізації або спинномозкової пункції. Вони дозволяють виявити три яскраві маркери цієї патології: амілоїдні бляшки, клубки тау-білка і нейродегенерацію у головному мозку. Але сканування головного мозку коштує дорого і займає багато часу, а спинномозкова пункція іноді дуже хвороблива.

Сучасні аналізи крові допомагають виміряти рівень нейрофіламентів (NfL), що вказують на ураження нервових клітин. Однак NfL не дозволяє диференціювати хворобу Альцгеймера від інших проявів деменції.

— Зараз немає біомаркерів крові, які вказують на такі нейродегенеративні зміни, як хвороба Альцгеймера, — говорить керівник дослідження, професор психіатрії в Університеті Піттсбурга (США) Томас Карікарі.

Дослідники вирішили розробити аналіз крові, завдяки якому можна виявити пошкодження нервових клітин. Новий метод націлено на BD-тау білок, який допомагає відрізнити хворобу Альцгеймера від інших нейродегенеративних захворювань, таких як хвороба Паркінсона або деменція.

Підвищені рівні BD-тау в крові також є маркером пошкодження амілоїдних бляшок і тау-клубків у мозку, які є важливими показниками неврологічних захворювань.

— Такий аналіз крові безпечний і простий у застосуванні, що допомагає в ранній діагностиці хвороби Альцгеймера, — зазначив Томас Карікарі, цитує Mail Online.

Дослідження опубліковано в журналі Brain («Мозок»).

Читайте також: Чи правильне харчування може запобігти розвитку хвороби Альцгеймера

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама