Вчені розробили електричні імплантати, які допоможуть при лікуванні остеоартриту

Вчені розробили електричні імплантати, які допоможуть при лікуванні остеоартриту

Пристрій, що подає електричний струм до колін, дозволить впоратися з важкими станами, спричиненими зносом хрящів суглобів

Клітини – за сигналом

Остеоартрит – одна з причин болю в колінах у літніх людей. Це пов’язано зі зносом хрящів суглобів у результаті їх тертя. Сучасні методи лікування передбачають заміну хворого на суглоб здоровим, взятого з іншої частини тіла хворого або у донора. Але пересадка власного хряща може нашкодити тим тканинам, звідки він був вилучений, а донорський – не прижитися. Це і змушує лікарів шукати досконаліші лікувальні методи.

Низка проведених досліджень показала, що слабкий електричний струм сприяє розмноженню хрящових клітин у коліні та відновленню пошкоджень. Вчені Коннектикутського університету (США) розробили мембрану, товщиною пів міліметра, з біорозкладного полімеру, який використовується хірургами при закритті ран. Він має унікальну якість: при стисканні подає невеликі сигнали електричного струму. І регулярне носіння на коліні такої мембрани дозволяє постійно з неї генерувати сигнали, які сприяють нормальному зростанню клітин у хрящі.

Досліди підтверджують

Біоінженери провели експеримент на лабораторних кроликах, яким пошкоджені колінні хрящі залатали такою мембраною. Після місяця відпочинку тварин заохочували бігати по 20 хв. Їх поміщали на бігові доріжки, що повільно рухаються, щоб вони тренували лапки й таким чином генерували електричний струм.

Через два місяці тренувань у кроликів було взято зразки тканини суглобів для оцінки їхньої цілісності. Як виявилось, вони стали менш пошкодженими. У середньому хрящі кроликів оцінили на 15 балів з 18. І порівняли з іншою групою кроликів, яким одягли пластирі з аналогічного матеріалу, що не генерують електрику. Ефективність таких пластирів не перевищила 5 балів.

Результати досліджень опубліковані у журналі Science Translational Medicine.

Читайте також: 5 шкідливих звичок для спини: лікарі

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама