Вчені розробили таблетку проти COVID-19

Дослідники з Японії розробили пероральну вакцину проти коронавірусної інфекції. Вона містить неактивну частину вірусу SARS-CoV-2. При попаданні в організм антитіла вивільняються у слизу, а не в крові, як за традиційної вакцинації. Це дозволяє нейтралізувати вірус у точці входу, перш ніж він заразить клітини та викличе хворобу.
Цими днями Центри з контролю та профілактики захворювань США (CDC) схвалили нову бустерну вакцину проти COVID-19. Однак інтерес населення до ще одного випущеного щеплення невеликий. Це може спричинити небажання вакцинуватися та спровокувати зростання інфекції.
Щоб цього уникнути, японські вчені розробили таблетку, яка може замінити вакцину. Вона дозволить ефективно зупинити вірус ще до того, як він потрапить до клітин людини.
Як відомо, певна категорія антитіл, званих імуноглобулінами А, функціонує у слизу, який генерують епітеліальні клітини. Вироблення імуноглобулінів має бути викликане вакцинацією. Пероральна вакцина проти COVID-19 дає змогу це зробити. У цьому вона викликає побічних ефектів, на відміну від традиційних вакцин.
Пероральні вакцини не є новим типом імунізації. Вони застосовуються при вакцинації проти поліомієліту, аденовірусу та черевного тифу. Однак поки що експерименти вчених були проведені тільки на мавпах. Тому для підтвердження ефективності пероральної вакцини проти COVID-19 для людей необхідно провести клінічні дослідження за участю добровольців.
Дослідження опубліковано у журналі Biology Methods and Protocols («Біологічні методи та протоколи»).