Вчені розробили тест, який допоможе виявити хворобу Альцгеймера на ранній стадії

Вчені розробили тест, який допоможе виявити хворобу Альцгеймера на ранній стадії

Китайські дослідники в Шанхаї виявили, що чутливим маркером зниження когнітивних функцій є наявність мурашиної кислоти в сечі

Хвороба Альцгеймера є невиліковним дегенеративним захворюванням головного мозку, яке проявляється погіршенням пам’яті та розладом поведінки.

Китайські вчені вирішили виявити маркери захворювання, які свідчать про її розвиток задовго до появи. Для цього вони провели дослідження за участю 574 респондентів із різним ступенем тяжкості захворювання: від легкого суб’єктивного зниження когнітивних функцій до повномасштабної хвороби Альцгеймера.

Фахівці взяли зразки їх сечі та крові та провели психологічні оцінки. Результати показали, що рівень мурашиної кислоти в сечі був значно вищим у всіх людей із хворобою Альцгеймера (незалежно від її тяжкості) у порівнянні зі здоровими людьми. На думку експертів, рівні мурашиної кислоти у сечі у поєднанні з біомаркерами хвороби Альцгеймера на основі крові допомагають передбачити ступінь цього розладу.

Нині хвороба Альцгеймера виявляється надто пізно. Тим часом ефективне гальмування її прогресування можливе лише на ранній стадії. Тому людям похилого віку слід здати аналізи на виявлення даного захворювання. Проте проблема полягає у відсутності тестів.

Зараз для діагностики хвороби Альцгеймера використовують сканування мозку з позитронно-емісійною томографією (ПЕТ). Однак таке обстеження є дорогим і піддає пацієнта опромінення. Існують також біомаркерні тести, але вони вимагають донорства крові або люмбальної пункції для отримання спинномозкової рідини, що є неприйнятним для багатьох пацієнтів. На відміну від них, аналіз сечі можна використовувати як скринінговий тест.

Читайте також: Вчені виявили бактерію ясен, що підвищує ризик хвороби Альцгеймера

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама