Вчені розвінчали 5 популярних міфів про цукровий діабет

Вчені розвінчали 5 популярних міфів про цукровий діабет

У світі налічується близько 422 млн хворих на діабет. Незважаючи на те, що це захворювання є одним із найпоширеніших, воно досі оточене багатьма міфами. Вчені допомагають їх розвінчати

Міф №1. Вживання цукру спричиняє діабет

Факт. Сам собою цукор не є пусковиммеханізмом. Але його надмірне споживання може призвести до надмірної ваги та ожиріння, які є факторами ризику виникнення діабету ІІ типу.

Згідно з дослідженням 2013 року, ризикують захворіти на діабет і любителі солодких газованих напоїв. При цьому вчені не виявили такого зв’язку щодо штучно підсолоджених напоїв та фруктових соків.

Міф №2. Діабет не є серйозним захворюванням

Факт. Це не вірно. Від діабету не існує ліків, є безліч ускладнень, серед яких серцево-судинні, шкірні та нервові захворювання, порушення слуху, сліпота. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), лише у 2018 році від діабету в США померло 1,6 млн осіб.

Міф №3. Діабет вражає людей з ожирінням

Факт. Надмірна вага та ожиріння є факторами ризику розвитку діабету ІІ типу та гестаційного діабету, але він також може виникати у людей з будь-якою вагою. Згідно з даними Національного статистичного звіту з діабету Центрів з контролю та профілактики захворювань (CDC), у США 11% таких хворих не страждають на зайву вагу.

Міф №4. Діабет завжди призводить до сліпоти та ампутації

Факт. На жаль, у деяких випадках у хворих на діабет таке може статися. Але таке ускладнення зовсім не є обов’язковим. А у людей, які ретельно стежать за своїм станом, такі випадки рідкісні.

Міф №5. Преддіабет завжди призводить до діабету

Факт. Преддіабет — це стан, при якому рівень цукру в крові вищий за норму, але недостатньо високий, щоб його можна було класифікувати як діабет. Якщо його не зупинити, він може перейти до діабету II типу. Але правильне збалансоване харчування та фізична активність допоможуть змінити ситуацію і уникнути цього.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Вітаміни при ГРВІ
Які вітаміни найчастіше призначають при ГРВІВітамі...
Лікування ГРВІ в домашніх умовах
Симптоми ГРВІЯк лікувати ГРВІ в домашніх умовах — ...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама