Вчені сказали, чи можна заразитися раком

Вчені сказали, чи можна заразитися раком

Дослідники Колумбійського університету (США) стали першими, хто виявив інфекційний рак у морських тварин. Вони виявили, що у чотирьох різних видів мідій ракові клітини можуть переміщатися через морську воду від однієї тварини до іншої, поширюючи хворобу. При цьому деякі інфекційні ракові клітини можуть заражати інший вид.

У тасманійських дияволів, собак та чотирьох мідій були виявлені інфекційні пухлини, у яких самі ракові клітини виступають як інфекційний агент. У випадку з морськими тваринами ракові клітини використовують воду для переміщення від однієї істоти до іншої.

Експерти у співпраці з морськими біологами виявили випадки інфекційних пухлин у різних видів мідій біля берегів Аргентини, Чилі, Франції та Нідерландів. У деяких колоніях мідій рак заразив 13% населення.

Дивовижне відкриття було зроблено, коли дослідники порівняли французькі та чилійські мідії. Обидві популяції містили ракові клітини, які генетично ідентичні, незважаючи на те, що вони були розділені величезними відстанями. Навіть чилійські мідії у Тихому океані та французькі мідії в Атлантичному океані мали ідентичні ракові клітини. Іншими словами, ракові клітини якимось чином подолали понад 12 000 км через півкулі та океани, щоб заразити інші організми. Раковий клон поширився навіть на види мідій, що відрізняються від видів, у яких рак уперше з’явився.

Вчені підозрюють, що раковим клітинам допомогла вода. Течії є суттєвою перешкодою для переміщення окремих клітин через океан. Проте відомо, що мідії прикріплюються до корпусів кораблів. Цілком можливо, що кораблі перевозили заражених мідій з континенту на континент, переносячи хворобу до нових регіонів.

Досі вчені спостерігали інфекційний рак лише у трьох видів тварин: тасманійських дияволів, собак та ракоподібних. Жоден із цих видів раку не може передаватися людині. Віруси, такі як вірус папіломи людини (ВПЛ), викликають рак, але розповсюджують вірус, а не ракові клітини.

Розуміння того, як функціонують ракові клітини та як вони адаптувалися до таких умов, може допомогти у розробці нових методів лікування раку у тварин та людей.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама