Вчені сказали, де в салоні автомобіля найбільше бактерій

Дата створення: 07 Лютого 2022
Дата оновлення: 08 Квітня 2023
Вчені сказали, де в салоні автомобіля найбільше бактерій

Згідно з дослідженням, проведеним фахівцями Астонського університету (Великобританія) спільно з компанією Scrap Car Comparison, в салоні машини брудніші, ніж у туалеті

Дослідники зібрали зразки з різних салонів автомобілів, щоб визначити рівень їхнього бактеріального забруднення. Найбільша концентрація мікробів, у тому числі кишкових паличок Escherichia coli, які можуть стати причиною харчового отруєння, була виявлена на багажнику. Також експерти виявили бактерії золотистого стафілокока та синьогнійної палички, яка є збудником багатьох інфекційних захворювань та важко піддається лікуванню антибіотиками.

Найбруднішими місцями в салоні вчені вважають: крісло водія (649 бактерій), важіль перемикання передач (407 бактерій), заднє сидіння (323 бактерії), панель приладів (317 бактерій), кермове колесо (146 бактерій). А кермо виявилося найчистішим місцем у машині. Фахівці пов’язують це з тим, що через пандемію COVID-19 багато хто почав використовувати дезинфікуючі засоби для рук.

Цікаво, що на рівень бактерій впливає і час користування автомобілем. Так, старіші машини мають вище мікробне навантаження, ніж нові.

— Ми часто миємо машини, щоб вони були чистими. Проте, часто вини не є такими. Так, заднє сидіння за кількістю бактерій можна порівняти з кришкою для унітаза. Це говорить про те, що слід дбати не тільки про безпеку на дорогах, але й про те, щоб інфікованість мікробами в салоні не стала небезпечною для здоров’я, — пояснив мікробіолог Астонського університету, доктор Джонатан Кокс, пише Poradnik Zdrowie.

Читайте також: Не садіть в автокрісло дитину у зимовому комбінезоні: педіатри

Avatar photo
Автор: Галина Дегтярьова
Журналіст
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама