Вчені сказали, де живе народність із найсильнішим і найздоровішим серцем у світі

Вчені Інституту серця Центральної Америки з 2014 по 2015 рік відвідали у Болівійських лісах 85 сіл, де мешкає плем’я цімане. Як виявилося, представники цієї народності відрізняються найміцнішим здоров’ям серцево-судинної системи у світі.
Експерти вивчили стан близько 16 705 мешканців та за допомогою комп’ютерної томографії проаналізували серця 40 добровольців віком від 40 років. Вони виявили, що 75% американців у віці 25 років мають ознаки розвитку ішемічної хвороби серця та кальцинозу коронарних артерій (ККА), у той час, як у представників цімане вони не спостерігаються. А рівень розвитку коронарного стенозу у мешканців болівійських сіл у п’ять разів нижчий, ніж у американців.
На думку фахівців, 50-річний представник цього болівійського племені має судинний вік, який можна порівняти з 20-річним американцем. Експерти пояснюють це особливістю раціону цімане.
- Вуглеводи становлять 72% калорійності їжі. Їх одержують із рису, кукурудзи, солодкої картоплі, які вирощують.
- Білки становлять 24% калорійності раціону. З них 17% надходить із пісного м’яса, а 7% — із прісноводної риби.
- Також у раціоні цимани завжди присутні фрукти та горіхи.
Щодо фізичної активності, то чоловік із племені цімане проходить у середньому 1716 кроків на день, а жінки — 1810 кроків на день. Мисливці можуть ходити пішки щонайменше шість годин на день.
Однак через брак прісної води та стічних вод спостерігається велике поширення інфекцій, насамперед туберкульозу.
Дослідження опубліковано у журналі The Lancet.