Вчені сказали, скільки треба пити розсолу, щоб зняти похмілля

Дата створення: 03 Лютого 2022
Дата оновлення: 14 Квітня 2023
Вчені сказали, скільки треба пити розсолу, щоб зняти похмілля

Всупереч поширеній думці, він може більше нашкодити, ніж допомогти

Ефективний засіб…

Найбільш часті симптоми похмілля  головний біль, нудота та блювання. Причиною тому є не так спиртне, як отруєння ацетальдегідами. Ці речовини виділяються в результаті розщеплення алкоголю та викликають збій функціонування центральної нервової системи. Крім цього, алкоголь має сечогінний ефект, й зневоднення організму тільки посилює його отруєння.

Для полегшення симптомів необхідно відновити втрачені раніше електроліти — мінеральні сполуки, які підтримують водний баланс та відповідають за функціональність організму. Ці солі містять натрій, калій, кальцій та магній, які відповідають за роботу органів. В огірковому розсолі є натрій та калій, що робить його ефективним засобом при відновленні електролітного дисбалансу. Але чи він допомагає при похміллю?

… чи небезпечне?

Вчені вважають, що вплив розсолу на підвищення рівня електролітів відносно невеликий. Згідно з дослідженням, опублікованим у 2009 році, вживання 86 мл цього напою не змінило концентрації електролітів у крові. Інше дослідження показало, що розсіл не тільки не підвищує після тренувань рівень натрію в крові, але викликає спрагу.

Все це говорить про те, що цій огірковий напій може бути шкідливий для здоров’я. Адже у 30 мл розсолу — 230 мг натрію, тобто 2 ст. л солі. Споживання такої великої кількості натрію може спричинити затримку рідини та підвищити кров’яний тиск. Крім того, оцтова кислота в розсолі може спровокувати болі в шлунку, діарею, кишкові гази в тощо.

На думку фахівців, щоб зняти похмілля, слід пити не більше 2–3 ст. л. огіркового розсолу, або 30–45 мл. Така його кількість вважається безпечною.

Читайте також: Алкоголь шкідливий не лише у великих дозах, а й у малих: дослідження

Avatar photo
Автор: Галина Дегтярьова
Журналіст
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама