

Синхронізуйте час прийняття ліків зі своїм добовим біоритмом. Це може врятувати життя
Вчені з Університету Віго (Іспанія) провели дослідження за участю 19 000 пацієнтів віком 45–75 років, які приймали ліки проти гіпертонії. Усіх їх розділили на дві групи: одні приймали добову дозу препарату вранці, інші — ввечері.
Експеримент тривав понад шість років. Як виявилося, у добровольців, які приймали препарат перед сном, був значно нижчий артеріальний тиск, як уночі, так і вдень, у порівнянні з тими, хто приймав препарат уранці. Ризик смерті від інфаркту у них знизився на 44%, від серцевої недостатності — на 42%, від інсульту — на 49%. А ризик смерті від хвороби серця чи судин знизився на 66%.
Чому так відбувається? Фахівці пояснюють це тим, що кров’яний тиск природно падає протягом ночі. Однак при гіпертонії він може підвищуватись і вночі, що збільшує ризик інсульту або серцевого нападу. Прийняття ліків увечері допомагає організму нормалізувати тиск.
Наразі лікарі радять застосовувати антигіпертензивні препарати вранці, щоб нормалізувати добовий артеріальний тиск. Але можливо, що вони врахують рекомендації вчених, що дозволить врятувати життя багатьох хворих.
Читайте також: Вчені не радять регулярно приймати аспірин людям похилого віку