Вчені сказали, в який час доби відбувається смертельний серцевий напад

Дата створення: 14 Грудня 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Вчені сказали, в який час доби відбувається смертельний серцевий напад

Найчастіше він трапляється вранці, між 6 та 12 годинами

Ранкові інфаркти дуже небезпечні

Інфаркт є результатом ішемії серцевого м’яза. Внаслідок звуження або оклюзії коронарної артерії блокується кровопостачання серця, що призводить до часткового некрозу тканин. Кожна третя людина із серцевим нападом вмирає раптово, не доїхавши до лікарні

На інфаркт страждають не тільки  ті, у кого вже діагностована ішемічна хвороба серця (ІХС). Він також може статися у людей, які раніше не мали симптомів серцево-судинних захворювань.

Найчастіше серцевий напад відбувається вранці, між 6 та 12 годинами. Саме тоді спостерігається найбільша концентрація гормону стресу, кортизолу, який негативно впливає на роботу системи кровообігу. Проте дослідження вчених Гарвардської медичної школи (США) показало, що вранці також в організмі спостерігається хімічний дисбаланс, який перешкоджає природному захисту організму від утворення тромбів.

… і відбуваються частіше

Фахівці Мадрида провели дослідження за участю 811 пацієнтів, які були госпіталізовані через серцевий напад. Як виявилося, інфаркт міокарда, який відбувається між 6 і 12 годинами ранку, призводить до змертвіння тканин на 20% більше, ніж у будь-який інший час доби.

Дослідження показало, що найбільше серцевих нападів спостерігалося від 6 до 12 годин — у 269 осіб. Між 12 та 18 годин він був зафіксований у 240 хворих, між 18 та 24 годинами  — у 161 пацієнта, а між 24 та 6 годинами ранку — у 141 респондента.

— Зазвичай рано-вранці спостерігається підвищення артеріального тиску і згортання крові. Якщо людина, яка схильна до ІХС, зневоднена і починає займатися фізичними вправами, нестабільність атеросклеротичної бляшки може призвести до її розриву та утворення тромбу, — пояснює президент Індійського фонду громадської охорони здоров’я, кардіолог Сринат Редді, пише журнал Heart.

На його думку, хороший спосіб знизити ризик серцевого нападу в ранковий час — уникати зневоднення, добре висипатися і тренуватися вдень, а не вранці.

Результати дослідження опубліковані в журналі Trend in Endocrinology and Metabolism («Тенденції в ендокринології та метаболізмі»).

Читайте також: Інфаркт міокарда: перші симптоми у чоловіків та жінок виявляються по-різному

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама