Вчені сказали, як нормалізувати кров’яний тиск та зміцнити здоров’я серця у літньому віці

Вчені сказали, як нормалізувати кров'яний тиск та зміцнити здоров'я серця у літньому віці

Дослідники з університетів Падуї та Феррари (Італія) протягом 20 років спостерігали за станом здоров’ям 2754 осіб у віці 65 і старших до самої  їхньої смерті.

Всім респондентам запропонували заповнити анкети, у яких вони вказали свою фізичну активність. Крім занять спортом, також враховувалися садівництво, їзда велосипедом, риболовля, щоденна ходьба та інших. Щоб визначити переваги вправ у пізнішому віці, дослідники відстежували рівень активності учасників та випадки серцевих захворювань.

Респонденти вважалися активними, якщо вони тренувалися помірно або енергійно більш як 20 хв на день, а менш ніж 20 хв вважалися неактивними. У результаті дослідження було зафіксовано 1037 серцево-судинних захворювань.

Експеримент показав, що щоденні заняття спортом протягом 20 хв допомагають 70-річним людям удвічі знизити ризик розвитку серйозних проблем із серцем. Вони відзначили, що чоловіки віком від 70 до 75 років, які регулярно працювали в саду, їздили на велосипеді, робили піші прогулянки або займалися іншими видами спорту протягом цього часу, на 52% рідше страждали на серцево-судинні захворювання в порівнянні з тими, хто не вів активний спосіб життя. Літні жінки, які займаються спортом, також були схильні до меншого ризику, хоча зниження становить лише 8%.

На думку вчених, результати дослідження підтверджують думку про те, що «краще пізно, ніж ніколи», коли справа доходить до фізичних вправ. Вони зміцнюють серце та знижують кров’яний тиск. Також фізична активність перешкоджає потовщенню артерій, а також нормалізує рівень цукру та холестерину в крові.

Результати дослідження були опубліковані у журналі British Medical Journal.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Вітаміни при ГРВІ
Які вітаміни найчастіше призначають при ГРВІВітамі...
Лікування ГРВІ в домашніх умовах
Симптоми ГРВІЯк лікувати ГРВІ в домашніх умовах — ...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама