Вчені сказали, як знизити ймовірність появи депресії у похилому віці до 57%

Вчені сказали, як знизити ймовірність появи депресії у похилому віці до 57%

Журнал Nature Mental Health («Психічне здоров’я природи») опублікував дослідження, згідно з яким дотримання здорових звичок допомагає запобігти ризику розвитку депресії в літньому віці.

Вчені протягом дев’яти років вивчили дані 29 000 осіб, з яких 13 000 добровольців страждали на депресію. Порівнявши їхній спосіби життя, дослідники змогли визначити корисні для здоров’я звички.

1. Висипайтеся. Сон від семи до дев’ятої години на добу знижує ризик депресії на 22%.

2. Не зловживайте алкоголем. Помірне вживання спиртних напоїв знижує ризик депресії на 11%. Понад одного напою на день для жінок та двох напоїв на день для чоловіків можуть збільшити появу цього психічного розладу.

3. Правильно харчуйтесь. Рафіновані вуглеводи, оброблені харчові продукти та солодкі напої шкідливі для тіла та мозку. Люди, які дотримуються здорової дієти, на 6% рідше схильні до депресії. Вчені стверджують, що середземноморська дієта може покращити настрій та полегшити симптоми депресії та тривоги.

4. Рухайтеся. Часті фізичні вправи можуть покращити щоденний настрій та знизити ризик депресії на 14%. Проведене дослідження показало, що фізична активність у 1,5 раза ефективніша, ніж ліки.

5. Відмовтеся від нікотину, це знижує ризик депресії на 20%.

6. Ведіть активний спосіб життя. Малорухливий образ збільшує ризик розвитку депресії на 13%. А активний дозволяє не допустити її появи.

7. Спілкуйтеся. Соціальні відносини знижують ризик розвитку депресії на 18%, особливо у випадках депресивного розладу, що рецидивує. Тому більше спілкуйтеся з рідними та знайомими.

На думку дослідників, у людей, які дотримуються цих звичок, ризик розвитку депресії на 57% нижчий, ніж у тих, хто їх ігнорує.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама