Вчені сказали, який вид кави найкорисніший для серця

Дата створення: 30 Вересня 2022
Дата оновлення: 17 Квітня 2023
Вчені сказали, який вид кави найкорисніший для серця

Дві-три чашки меленої та розчинної кави захищають від серцево-судинних захворювань та передчасної смерті

Кава зменшує ризик аритмії

Вчені Інституту серця та діабету Бейкера у Мельбурні (Австралія) провели 12-річне дослідження. Вивчивши медичні дані з британського біобанку відносно 450 000 дорослих пацієнтів, вони змогли визначити, яка кава найкорисніша для серця: мелена, розчинна або без кофеїну.

На момент дослідження в учасників експерименту не було діагностовано серцево-судинних захворювань. Усіх їх поділили на чотири групи. Учасники першої групи зовсім не пили кави, учасники другої та третьої груп пили мелену або розчинну каву відповідно, а учасники четвертої обирали каву без кофеїну.

Після того, як були враховані всі фактори ризику, такі як гіпертонія, ожиріння, діабет, виявилося, що вживання всіх трьох видів кави пов’язане зі зниженням смертності від будь-якої причини.

Всі види кави сприяли значному зниженню ризику розвитку ішемічної хвороби серця (ІХС), а також серцевої недостатності та інсульту. Однак найменше до ризику аритмії або нерегулярного серцебиття були схильні любителі меленої або розчинної кави.

Кава захищає від раку та діабету

Раніше проведені дослідження показали, що помірна кількість чорної кави — від трьох до п’яти чашок на день — може бути пов’язана зі зменшенням ризику серцевих захворювань, хвороби Альцгеймера, діабету ІІ типу, захворювань печінки та раку передміхурової залози.

Вчені пояснюють тим, що кава містить понад сто біологічно активних інгредієнтів, а її споживання зменшує ризик передчасної смерті.

Кавова карта

  • Споживання меленої кави знижує ризик передчасної смерті на 27%.
  • Споживання розчинної кави знижує ризик передчасної смерті на 14%, а споживання кави без кофеїну — на 11%.

Зв’язок між кавою та зниженням ризику серцевих захворювань та інсульту, однак, був не таким сильним. Вживання двох-трьох чашок меленої кави на день знижує ризик серцево-судинних захворювань на 20%, споживання розчинної кави — на 9% та споживання кави без кофеїну — на 6%.

Результати дослідження було опубліковано у Європейському журналі профілактичної кардіології.

Читайте також: Кава захищає від інсульту: дослідження

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама