Вчені сказали, чи викликає звикання спілкування в соціальних мережах

Використання соціальних мереж стало повсякденною реальністю. Однак спілкування в них негативно впливає на психічне здоров’я. Британські експерти, психологи Майкл Уодслі та Ніклас Іхсен, вирішили перевірити, що станеться, якщо зробити тижневу перерву.
Раніше проведені дослідження показали, що деякі аспекти використання соціальних мереж нагадують залежну поведінку. Тому вчені припустили, що добровольці можуть потенційно виявляти симптоми абстиненції: перепади настрою, дратівливість та занепокоєння.
У дослідженні взяло участь 50 добровольців, які активно користувалися соціальними мережами, від 30 хв до дев’яті годин на день. Протягом шести днів вони не користувалися ними.
Як зізналися учасники експерименту, така перерва у соцмережах допомогла покращити їм відносини з оточенням. Добровольці не відчували симптомів абстиненції та повідомляли про меншу кількість негативних емоцій.
При цьому виявилося, що респонденти не відчували позитивних емоцій, хоча і відчували себе менш самотніми, ніж зазвичай. Більшість учасників боролися з рецидивом, тобто вони заходили у соціальні мережі принаймні один раз під час експерименту.
Вчені також виявили, що перерва в соціальних мережах може допомогти одночасно позбутися негативних емоцій та позитивного досвіду. На їхню думку, активність у цифровому світі, навіть дуже інтенсивна, не викликає звикання у користувачів.
Результати експерименту було опубліковано у журналі PLOS One.