Вчені сказали, як вилікувати хворобу Паркінсона на ранній стадії

Вчені сказали, як вилікувати хворобу Паркінсона на ранній стадії

Новий препарат є комбінацію  двох ліків проти хвороби Паркінсона — праміпексолу і разагіліну. Їхні механізми, що доповнюють один одного, допомагають підвищити рівень дофаміну в мозку — ключового тригера захворювання. А використання цих ліків у малих дозах передбачає відсутність побічних ефектів. При цьому окремо їх застосовують у вищих дозах, що може спричинити м’язові спазми, слабкість, нудоту, запаморочення та безсоння.

Хвороба Паркінсона спричинена втратою нервових клітин у головному мозку, які виробляють дофамін. Якщо ці клітини пошкоджуються чи вмирають, рівень дофаміну знижується, а рухи стають повільними. Це викликає тремор та погіршення координації.

Новий препарат P2B001 є комбінацією праміпексолу та разагіліну в низьких дозах, які вивільняються повільно для підтримки постійно високого рівня дофаміну протягом дня. Ці речовини доповнюють одна одну: праміпексол імітує ефекти дофаміну, разагілін блокує ферменти, що спричиняють розщеплення дофаміну.

Експерти провели дослідження за участю 219 пацієнтів із хворобою Паркінсона. З них 147 осіб отримували P2B001, а 72 — лише праміпексол. Через три місяці приймання лікарі відзначили покращення симптомів в обох групах. Але хворі, які отримували P2B001, повідомили про меншу кількість побічних ефектів, таких як нудота, запаморочення, почастішання серцебиття та денна сонливість.

Якщо P2B001 буде схвалено чинними органами, пацієнти зможуть отримати терапію відразу після діагностики захворювання. Їм не доведеться, як зараз, роками перебуває під наглядом лікарів, доки симптоми не погіршаться. Це дає надію на одужання від хвороби Паркінсона на ранній стадії.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама