Вчені сказали, які види тренувань допоможуть перемогти безсоння

Вчені сказали, які види тренувань допоможуть перемогти безсоння

Донедавна спортивні вправи вважалися антиподами вечірнього відпочинку. Адже вони викликають підвищений рівень адреналіну у крові, цим провокуючи тривожність. Однак на минулій конференції Американської кардіологічної асоціації вчені виступили з доповіддю, згідно з якою не всі вечірні тренування шкідливі для сну.

Аеробіка і біг — вранці

Всупереч поширеній думці, інтенсивні тренування мають ефекти, подібні до деяких технік медитації або релаксації для сну. Йдеться про виконання вправ з навантаженнями, за допомогою «ізотонічних» тренажерів або деяких побутових інструментів, таких як лавки, штанги, гумки тощо.

— Якщо аеробні рухи, такі як біг чи їзда велосипедом, є ідеальними видами спорту для загального стану здоров’я, то вправи з обтяженнями покращують тривалість та якість сну, — зазначила керівник дослідження Державного університету Айова, кінезіолог Анжеліка Брелентін, передає ANSA.

Вчені дійшли такого висновку, оцінивши стан 400 учасників дослідження. Всі вони страждали на безсоння, не відрізнялися міцним здоров’ям і рідко займалися спортом. Їм запропонували виконувати комплекс вправ, внаслідок якого їхній сон значно покращився.

… розгинання —  увечері

Вечірні вправи варіюються від «жиму ногами», де сила ніг використовується для штовхання тяжкості, до преса грудної клітки та розгинання ніг. За ними слідують тренування черевної порожнини, розгинання попереку, обертання тулуба та відведення стегон.

— Такі заняття стимулюють м’язи й, порівняно з пробіжкою, викликають велике вироблення ендорфінів, що викликає сонливість. Аеробні види спорту виробляють більше адреналіну та сприяють ейфорії, тому вони не підходять для вечірнього відпочинку, —  пояснює фітнес-тренер Маттео Фонтану.

І радить за три години до сну уникати їхнього виконання, інакше це може призвести до безсоння.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Вітаміни при ГРВІ
Які вітаміни найчастіше призначають при ГРВІВітамі...
Лікування ГРВІ в домашніх умовах
Симптоми ГРВІЯк лікувати ГРВІ в домашніх умовах — ...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама