Вчені сказали, яких фізичних вправ слід уникати при підвищеному рівні цукру в крові

Вчені сказали, яких фізичних вправ слід уникати при підвищеному рівні цукру в крові

Фізична активність допоможе контролювати рівень цукру в крові, покращити чутливість до інсуліну та загальний фізичний стан.

Як виконувати фізичні вправи при діабеті

  • Прагніть помірної інтенсивності фізичної активності, такої як ходьба, плавання, їзда на велосипеді або заняття аеробікою. Це допоможе знизити рівень цукру в крові та підтримати здоров’я серцево-судинної системи.
  • Розділіть фізичну активність на короткі періоди протягом дня. Наприклад, прогулянки двічі на день по 30 хв можуть бути ефективнішими, ніж одна протягом години.
  • Перед, під час та після фізичної активності контролюйте рівень цукру в крові. Це допоможе зрозуміти, як організм реагує на вправи, та внести необхідні корекції.
  • Якщо ви маєте високий рівень цукру, уникайте інтенсивних вправ, оскільки це може призвести до додаткового підвищення рівня глюкози в крові.
  • Будьте уважні до симптомів гіпоглікемії, таких як запаморочення та слабкість. Майте під рукою засоби для підвищення рівня глюкози, такі як глюкозні таблетки.

Дослідники з Університету Севільї (Іспанія) вивчили дані Національного обстеження здоров’я та харчування CDC у 2005–2006 роках щодо розвитку діабету та переддіабету.

Як виявилося, 1194 респонденти мали переддіабет. Більшість із них (56%) були чоловіки, середній вік яких становив 55 років. Усі вони виконували на день 8 500 кроків. 493 особи страждали від діабету. Більшість (51%) із них — чоловіки, середній вік яких становив 61 рік. Вони щодня виконували 6300 кроків.

Усі учасники експерименту носили на талії акселерометр, який мав рахувати їхні кроки протягом тижня. Дослідники враховували вік респондентів, стать, ліки, які вони приймали, а також тип харчування, потяг до нікотину та алкоголю.

За дев’ять років померло 200 людей з переддіабетом і 138 з діабетом. Останні виконували щодня 10 тисяч кроків. На думку іспанських дослідників, це найкращий спосіб знизити ризик смертності хворих, які борються з діабетом або переддіабетом.

Як збільшити щоденну кількість кроків

  • Купуйте зручне взуття для ходьби, воно є основою будь-якої фізичної активності. До того ж дозволить уникнути травматизму;
  • збільшуйте кількість кроків щодня. Робіть це поступово, щоби не навантажувати організм. Інтенсивні тренування можуть завдати вам травми та відбити бажання до подальших занять;
  • використовуйте сходи замість ліфта.

План фізичної активності повинен бути індивідуалізований відповідно до ваших фізичних можливостей та здоров’я. Попередня консультація з лікарем та, можливо, фахівцем з фізичної реабілітації або інструктором з фізичної активності може бути корисною.

Дослідження  опубліковано в журналі Diabetes Care («Лікування діабету»).

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
У якому віці не варто робити лазерну корекцію зору
Лазерна корекція зору, також відома як рефракційна...
3 продукти, які допоможуть вбити клітини пухлини
Деякі продукти можуть мати антиканцерогенні власти...
Реклама