Вчені створили ін’єкцію, яка допоможе швидко протверезіти

Дата створення: 22 Березня 2023
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Вчені створили ін'єкцію, яка допоможе швидко протверезіти

Вона відновить координацію руху та зменшить почуття сонливості після випитого спиртного

Як швидко зняти інтоксикацію

Вчені Техаського університету (США) створили ін’єкцію з використанням фактора росту фібробластів 21 (FGF21), яка має швидко зняти алкогольну інтоксикацію. На думку експертів, FGF21 підвищує пильність у головному мозку, що дозволяє зняти такі наслідки інтоксикації, як почуття сонливості та порушення координації. Але при цьому не викликає фундаментальної зміни способу розщеплення алкоголю в організмі.

Фахівці провели дослідження на лабораторних мишах. Печінка гризунів, як і людей, виробляє той самий гормон, що дозволяє зрозуміти ефективність нової вакцини.

— Ми виявили, що печінка не лише бере участь у метаболізмі алкоголю, а й надсилає гормональний сигнал у головний мозок для захисту від шкідливих наслідків отруєння, включаючи втрату свідомості та координації. Це означає, що збільшуючи концентрацію FGF21 шляхом ін’єкції, ми можемо значно прискорити одужання від отруєння. FGF21 робить це, активуючи дуже специфічну частину мозку, — сказав молекулярний біолог Стівен Клівер.

Протверезний ефект

Раніше проведені дослідження показали, що FGF21 захищають від пияцтва. Вони збільшують спрагу води та пригнічують потяг до спиртного. Результати останнього досвіду показали, що мишам, які природним чином не виробляли FGF21, потрібно більше часу, щоб відновити рівновагу після споживання спиртного. Миші, які природно продукували FGF21 і при цьому отримували додаткову ін’єкцію гормону, відновлювалися вдвічі швидше.

— Подальший аналіз показав, що FGF21 впливає на певну область головного мозку, так звану locus coeruleus (блакитна пляма). Ця галузь мозку виробляє норадреналін — нейротрансмітер, пов’язаний з реакцією «борись або біжи». Він регулює пильність та стимуляцію сну. Ми продовжуємо досліджувати нейронні шляхи, за допомогою яких FGF21 має протверезний ефект, — зазначив фармаколог Девід Мангелсдорф, передає Radio ZET.

Читайте також: Стало відомо, як алкоголь впливає на ріст м’язів

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама