Вчені створили новий датчик, який визначатиме стан здоров’я за аналізом поту

Дата створення: 23 Травня 2023
Дата оновлення: 23 Травня 2023
Вчені створили новий датчик, який визначатиме стан здоров'я за аналізом поту

Дослідники з Гавайського університету в Маноа досягли прориву в аналізі поту, створивши інноваційний датчик, який можна друкувати на 3D-принтері. Цей новий датчик, відомий як Sweatainer, здатний визначати стан здоров’я людини за допомогою аналізу її поту. Результати досліджень були опубліковані в науковому журналі Sciences Advances.

Піт, який виділяється нашим тілом, насправді містить дуже важливу інформацію про наше фізичне самопочуття. Sweatainer може розпізнавати ознаки зневоднення, втоми, рівня цукру в крові й навіть виявляти серйозні захворювання, такі як кістозний фіброз, діабет і серцева недостатність.

Цей новий датчик являє собою невеликий переносний пристрій, розміром з дитячу наклейку, і може бути створений на 3D-принтері. Його створення стало можливим завдяки використанню технології 3D-друку, яка надає нові можливості для розробки складних функцій і флюїдних мереж у датчиках поту.

Однією з особливостей Sweatainer є його метод збору поту, відомий як «мульти-витяжка». Цей метод дозволяє збирати кілька окремих зразків поту для подальшого аналізу. Зразки можуть бути зібрані безпосередньо на пристрої або відправлені до лабораторії для подальшого дослідження. Sweatainer уже пройшов успішні випробування, і його виробники зараз шукають інвесторів для його комерціалізації.

Цей новий датчик поту, створений на основі 3D-друку, відкриває широкі перспективи для аналізу стану здоров’я людини та виявлення різних захворювань. Він може стати цінним інструментом для медичних працівників у наданні точної діагностики й нагляду за пацієнтами.

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама