Вчені відновили слух за допомогою регенерації волоскових клітин вуха

Дата створення: 07 Квітня 2022
Дата оновлення: 20 Квітня 2023
Вчені відновили слух за допомогою регенерації волоскових клітин вуха

Цей метод дозволяє хворим почати сприймати звуки

Втрата слуху зазвичай відбувається з віком. Сьогодні є чимало слухових апаратів, але немає лікування цього розладу, яке викликане зниженням сенсорних рецепторів волоскових клітин.

Як відомо, у людини з народження близько 15 000 волоскових клітин у равлику кожного вуха. Якщо вони пошкоджені, то більше не здатні до розмноження, що призводить до втрати слуху. Знання цього спонукало дослідників біотехнологічної компанії Frequency Therapeutics Массачусетського технологічного інституту (США) розробити препарат, який у лабораторних умовах може регенерувати волоскові клітини, та цим відновити слух. Ще у 2012 році вчені трансформували клітини-попередники у тисячі волоскових клітин.

— Усі тканини в організмі містять клітини-попередники, тому бачимо широкий спектр застосування. Ми вважаємо, що це майбутнє регенеративної медицини, — заявив провідний дослідник, засновник компанії Кріс Лоуз, пише GreenMe.

Лікування під назвою FX-322 передбачає введення через барабанну перетинку. Наразі препарат знаходиться на другому ступені дослідження. І, за словами авторів, показало покращення слуху у 200 пацієнтів, на яких воно було протестоване.

Читайте також: ВООЗ: до 2050 року 2,5 мільярда людей у світі страждатимуть від втрати слуху

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама