Вчені вивели в лабораторії смертельний варіант вірусу Sars-CoV-2

Дата створення: 24 Жовтня 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Вчені вивели в лабораторії смертельний варіант вірусу Sars-CoV-2

Дослідники університету Бостона (США) стверджують, що новий, гібридний, варіант коронавірусу особливо небезпечний для мишей. А для людей?

Гібридний варіант вірусу SARS-CoV-2 має на увазі створення такого, якого немає в природі, він є сумарним кількох варіантів.

Як відомо, вірус SARS-CoV-2 має близько 30 білків. Найвідомішим із них є шиповидний білок Spike. Вірус використовує його як ключ для проникнення в клітини та подальшого інфікування. При цьому білок Spike схильний до мутування. Так, останній варіант коронавірусу «Омікрон» має не менше 30 мутацій у порівнянні з варіантом «Дельта», що передував йому.

Американські вчені задались питанням: що станеться при об’єднанні мутованого вірусу «Омікрон» зі старим вуханьським вірусом SARS-CoV-2. Щоб відповісти на це питання, вони створили гібридний варіант коронавірусу та протестували його на лабораторних мишах. В результаті 80% гризунів загинули. Вчені пояснюють це тим, що гібридний вірус, завдяки «Омікрону», має високий ступінь зараження. А його летальність викликає не білок Spike, а інші білки.

Втім, англійські мікробіологи не підтримують таких небезпечних експериментів колег.

— Пандемія виникла через лабораторний витік коронавірусу в Ухані, — нагадує професор мікробіології з Університету Східної Англії Девід Лівермор, цитує Daily Mail.

Проте дослідники запевняють, що дотримуються всіх заходів безпеки. До того ж гібридний вірус не становить для людей такої ж небезпеки, як і для мишей. Адже вони по-іншому реагують на нього.

Сам експеримент показав, що вакцина допомагає виробляти антитіла проти небезпечного вірусу. Це дозволяє захистити організм від інших смертельних білків SARS-CoV-2.

Читайте також: Універсальна терапія блокує всі варіанти COVID-19: відкриття

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама