Вчені виявили 26 ділянок ДНК, відповідальних за епілепсію

Вчені виявили 26 ділянок ДНК, відповідальних за епілепсію

Дослідження, опубліковане в журналі Nature Genetics («Генетика природи»), свідчить про те, що покращення діагностики допомагає при лікуванні такого складного захворювання як епілепсія.

Вчені порівняли ДНК 30 000 хворих на епілепсію з різними типами ДНК 52 500 здорових людей. Аналіз показав різницю у 26 областях ДНК, у тому числі 19 ДНК, специфічних для конкретної форми епілепсії, так званої «генералізованої генетичної епілепсії» (GGE).

У цих областях ДНК було ідентифіковано 29 генів, які, мабуть, сприяють епілепсії. Їх відмінності особливо було видно при порівнянні осередкової та генералізованої епілепсії. Її викликають білки, які переносять електричний імпульс через проміжки між нейронами у мозку.

— Найкраще розуміння генетичної основи епілепсії є ключем до розробки нових варіантів лікування. Це допоможе покращити якість життя 50 млн людей у всьому світі, які страждають на епілепсію,  — зазначив професор генетики Королівського коледжу хірургів в Ірландії Джанп’єро Каваллері, пише ANSA.

Дослідники також показали, що багато сучасних ліків проти епілепсії діють на гени ризику, виділені в цьому дослідженні. Однак вони припускають, що альтернативні препарати, які зараз використовуються для лікування інших захворювань, також будуть ефективними при епілепсії, оскільки націлені на деякі з нещодавно виявлених ризиків.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама