Вчені визначили країни з найвищим рівнем споживання антибіотиків

Дата створення: 23 Листопада 2021
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Вчені визначили країни з найвищим рівнем споживання антибіотиків

Це один із висновків, який особливо актуальний з погляду розуміння тривожності ситуації з рівнем споживання антибіотиків в Україні, було зроблено вченими під час дослідження «Глобальне споживання та використання антибіотиків людиною, 2000-18: дослідження з просторовим моделюванням». Результати дослідження були опубліковані в авторитетному медичному виданні The Lancet.

Автори дослідження звертають увагу на те, що стійкість до протимікробних препаратів (СПП) є серйозною загрозою для здоров’я населення в усьому світі. ВООЗ наголошує на тому, що країнам необхідно контролювати споживання антибіотиків для боротьби з СПП.

Дослідження

Дані про споживання антибіотиків були отримані з кількох джерел, включаючи IQVIA, ВООЗ та Європейську мережу нагляду за споживанням антимікробних препаратів (ESAC-Net). Дані для дослідження втішили рівень споживання антибіотиків, що охоплюють 204 країни за 19 років.

Висновки

Автори виявили великі національні та субнаціональні відмінності у використанні антибіотиків. Найнижчі рівні були оцінені в Африці на південь від Сахари, а найвищі – у Східній Європі та Центральній Азії.

За даними, отриманими від осіб, які здійснюють догляд, частка дітей (у віці < 5 років) із симптомами інфекцій нижніх дихальних шляхів, які використовували антибіотики у країнах з низьким та середнім рівнем доходів, у 2018 р. була найвищою у центральноєвропейському, східноєвропейському та центральноазіатському регіонах, де середній показник національного використання антибіотиків становив 72%. Серед країн найвищий показник — в Україні (80%), Казахстані (80%), Боснії та Герцеговині (79%) та Білорусі (79%). Найнижчі рівні застосування антибактеріальних препаратів — в Африці на південь від Сахари із середньою частотою використання 42%.

Крім того, ми представляємо тенденції споживання різних класів антибіотиків. Наприклад, вчені виявили значне збільшення споживання фторхінолонів та цефалоспоринів третього покоління у Північній Африці та на Близькому Сході, а також у Південній Азії.

Антибіотики можуть спровокувати синдром подразненого кишечника та психічні розлади. Подробиці тут.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама