Вчені визначили, як хворіють на коронавірус вакциновані

Дата створення: 30 Листопада 2021
Дата оновлення: 10 Квітня 2023
Вчені визначили, як хворіють на коронавірус вакциновані

Відповідь на це актуальне для багатьох питання вчені намагалися знайти в дослідженні під назвою «Висока частота супутніх захворювань у повністю вакцинованих пацієнтів, які надійшли до ОМК через важку форму COVID-19: проспективне багатоцентрове обсерваційне дослідження».

Приклад Іспанії

Кампанія вакцинації проти COVID-19 в Іспанії розпочалася 27 грудня 2020 р. На сьогоднішній день понад 36 мільйонів людей вже повністю вакциновані. Більшість населення, а саме 25,3 млн (69,1%), отримала BNT 162b2 (Pfizer/BioNTech). Що стосується інших вакцин та цифр: 4,8 мільйона (13,2%) людей отримали AZD1222 (Oxford/Astrazenca), 4,5 мільйона (12,3%) мРНК-1273 (Moderna), та 2,0 мільйона (5,4%) JNJ-78436735 (Janssen).

Вчені повідомляють, що вакцинація радикально змінила вплив SARS-CoV-2 на систему охорони здоров’я. Автори дослідження зазначили, що з початку кампанії в Іспанії у відділення інтенсивної терапії більшою мірою потрапляли люди без вакцинації чи неповністю вакциновані. Але серед госпіталізованих було повністю вакциновані. Вчені вирішили зосередитися саме на них та з’ясувати, як протікає захворювання у вакцинованих госпіталізованих пацієнтів.

Дослідження

До дослідження були включені дані про повністю вакцинованих пацієнтів, які надійшли до семи іспанських відділень інтенсивної терапії з тяжкою формою COVID-19 у період з 25 січня по 14 вересня 2021 р.

Усі госпіталізовані вакциновані пацієнти, крім двох, мали принаймні одну супутню патологію, з них 69,1% мали три або більше патології. Найчастішою супутньою патологією була артеріальна гіпертензія 61 (75,3%) пацієнта, у 28 (34,6%) пацієнтів був імунодефіцитний статус, 37% пацієнтів з ожирінням.

Результати

Пацієнтам була потрібна госпіталізація у відділення інтенсивної терапії (ВІТ) в середньому через 82 дні після вакцинації. Серед повністю вакцинованих пацієнтів 50 (61,7%) було виписано з лікарні, 27 (33,3%) померло у відділенні інтенсивної терапії, 1 (1,2%) виписано з відділення інтенсивної терапії, але залишається у лікарні та 3 (3,7%) все ще потребують прийому в ВІТ на момент написання авторами даного дослідження.

«Головний висновок цього дослідження полягає в тому, що пацієнти з певними супутніми захворюваннями та повним режимом вакцинації можуть наражатися на ризик розвитку важкої форми COVID», – уточнили вчені. «Все залежить від наявності супутніх захворювань. Ми не спостерігали відмінностей у смертності між вакцинованими та невакцинованими пацієнтами, попри вищу частоту супутніх захворювань у повністю вакцинованих пацієнтів».

«МП» писала про результати дослідження, яке виявило, що ймовірність госпіталізації при повторному COVID-19 становить 10%.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама