Вчені встановили, чи викликає безпліддя вакцинація проти COVID-19

Вчені встановили, чи викликає безпліддя вакцинація проти COVID-19

Багато фахівців вважали, що введення вакцини стимулює вироблення антитіл, які атакують синцитин-1. Це викликає порушення формування плаценти,  підвищує ризик можливих викиднів та безпліддя

Синцитин-1 поділяє частину генетичного коду з шиповидним білком коронавірусу. Деякі експерти вважали, що антитіла, які виробляються після вакцинації, могли помилково атакувати його, а не білки, виявлені у вірусі COVID-19.

Така теорія призвела до того, що багато вагітних жінок уникали вакцинації під час пандемії, щоб не втратити свою майбутню дитину. Вчені вирішили дізнатися, наскільки обґрунтовані такі страхи.

Для цього вони вивчили 29 досліджень щодо впливу вакцинації проти COVID-19 на фертильність. У них взяли участь 51,7% жінок та 37,9% чоловіків. Також фахівці урахували тих, хто проходив процедуру екстракорпорального запліднення (ЕКО) або інші методи допоміжної репродукції.

Результати аналізу показали, що жоден з вакцинних препаратів не вплинув на якість еякуляту у чоловіків. А у жінок не змінилася концентрація естрадіолу, який виробляється яєчниками та плацентою під час вагітності.

Дослідники вважають, що немає жодного зв’язку між вакцинацією проти COVID-19 та безпліддям. Однак нагадують, що коронавірусна інфекція може негативно вплинути на фертильність. Це означає, що у довгостроковій перспективі вакцинація може запобігти розвитку безплідності, а чи не навпаки.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама