Вчені встановили, чому «сови» хворіють частіше, ніж «жайворонки»

Вчені встановили, чому «сови» хворіють частіше, ніж «жайворонки»

Пізно лягати спати та пізно прокидатися несумісно з біологічним ритмом людини. Однак, на думку вчених, пізній сон не такий шкідливий, як інші звички, які характерні для людей, які ведуть активний нічний спосіб життя

Люди за своїм хронотипом діляться на «жайворонків» і «сов». «Жайворонки» рано встають і активні в першій половині дня. «Сови» прокидаються пізно і сповнені сил у другій половині дня.

Дослідження показують, що пізній сон погіршує стан здоров’я. Однак, на думку фінських учених, це викликано не так пізнім часом засинання, а шкідливими звичками. Такого висновку експерти дійшли в ході дослідження, яке тривало майже 40 років. У ньому взяли участь 23 пари близнюків.

Раніше проведені дослідження показали, що «сови» більш схильні до розвитку серцево-судинних захворювань, ніж «жайворонки». Також у них відзначається підвищений ризик передчасної смертності. Однак, на думку експертів, це викликано не стільки пізнім засипанням, скільки іншими шкідливими звичками — потягом до куріння та алкоголю.

— Наші результати свідчать, що хронотип практично не впливає на риск смертності. Ймовірно, це пов’язано зі збільшенням споживання алкоголю та тютюну, — прокоментував доктор Фінського інституту гігієни праці в Гельсінкі Крістер Хублін, повідомляє Radio ZET.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама