Вчені виявили ключовий фактор розвитку раку передміхурової залози: відкриття

Вчені виявили ключовий фактор розвитку раку передміхурової залози: відкриття

Рак передміхурової залози є найпоширенішим видом онкології серед чоловіків у всьому світі. Кожен шостий чоловік протягом життя стикається із цим захворюванням, а щороку від нього помирають понад 375 000 пацієнтів. Причиною цього є стійкість ракових клітин до чинних методів лікування, що наголошує на необхідності нових терапевтичних стратегій.

Дослідження, проведене спільно вченими Бернського університету та Університету Коннектикуту (США), дозволило виявити досі невідому слабкість у ракових клітинах передміхурової залози.

Фахівці докладно вивчили молекулярну структуру, відому як сплайсосома, яка відіграє важливу роль у процесі перетворення генів на білки. У процесі роботи сплайсосома видаляє непотрібні ділянки гена та об’єднує частини, що залишилися.

У ході дослідження було знайдено показники, що вказують на значну роль малої сплайсосоми у розвитку раку передміхурової залози. Було показано, що певний компонент малої сплайсосоми суттєво збільшується при раку передміхурової залози.

Це дозволило дослідникам припустити, що ракові клітини активують механізми мінорної сплайсосоми, використовуючи цей компонент, щоб стимулювати неконтрольоване зростання клітин.

Це відкриття є проривом у розробці більш ефективних та цілеспрямованих методів лікування раку передміхурової залози та інших видів раку.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама