Вчені виявили лікувальний зв’язок між мігренню та ожирінням

Вчені виявили лікувальний зв'язок між мігренню та ожирінням

Дослідження показують, що існує зв’язок між мігренню та ожирінням. Так, розвиток ожиріння може супроводжуватись хронічним запаленням в організмі. Воно впливає на судини та нейромедіатори, які сприяють появі мігренозного болю.

Крім того, ожиріння може впливати на гормональний баланс в організмі, у тому числі на такі гормони, як лептин, інсулін та адипонектин. Вони можуть впливати на процеси, пов’язані з мігренню. А судинні зміни, пов’язані з ожирінням, можуть призвести до розвитку атеросклерозу та гіпертонії. Симптомом цих захворювань є мігрень, яку викликають розширення та звуження судин у голові.

Як серотонін впливає на харчування

Згідно з новим дослідженням, опублікованим у Journal of Experimental Medicine («Журнал експериментальної медицини»), препарати для лікування мігрені допоможуть при ожирінні. Автори відкриття вважають, що такі ліки безпечні, легко переносяться та пригнічують апетит, що сприяє схудненню.

Вченим давно відомо, що серотонін відіграє ключову роль у формуванні апетиту. Проте існує 15 різних серотонінових рецепторів — молекул, які сприймають серотонін і сигналізують клітинам про зміну поведінки у відповідь на його присутність. 

Фахівці Медичного центру Далласького університету (США) прагнули зрозуміти роль кожного з цих рецепторів та їх вплив на апетит. Для цього вони проаналізували препарати, які можуть вплинути на рецептори. І зацікавилися триптанами — препаратами, які зазвичай призначаються при мігренях і кластерних головних болях, що впливають на рецептор серотоніну 1B (Htr1b).

Як схуднути менше ніж за місяць

Фахівці протестували шість рецептурних триптанів. Вони давали препарати мишам з ожирінням, які утримувалися на дієті з високим вмістом жирів протягом семи тижнів. Гризуни, яких годували двома вивченими препаратами, споживали приблизно однакову кількість їжі. Миші, що отримали  решту чотирьох препаратів, їли набагато менше.

Через 24 дні миші, які отримували добову дозу фроватриптану, втратили в середньому 36% маси тіла. Коли миші, яким не давали триптан, набрали вагу і набрали в середньому 5,1% від маси тіла.

— Ми виявили, що ці препарати можуть знизити масу тіла та покращити метаболізм глюкози менш ніж за місяць, що вражає, — сказав провідний автор дослідження доктор Чень Лю, пише Poradnik Zdrowie.

Триптани — це клас препаратів, які застосовують для лікування нападів мігрені. Вони звужують розширені судини у мозку, і навіть знижують чутливість нервових закінчень, що з больовим сприйняттям. Триптани призначені для короткострокового використання під час нападу мігрені та не рекомендуються для регулярного застосування.

З точки зору впливу на апетит та вагу, триптани зазвичай розглядаються як ліки з коротким терміном дії. Тому їх застосування не повинно значно впливати на загальний апетит чи вагу пацієнта у довгостроковій перспективі.

Однак кожна людина унікальна, і індивідуальні реакції на ліки можуть відрізнятися. Якщо пацієнт має побоювання щодо впливу триптанів на апетит або вагу, важливо обговорити це питання з лікарем.

Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Вченим вдалося виявити механізм розвитку цукрового діабету ІІ типу: відкриття
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Дієтолог перерахував 4 помилки, які не дають схуднути
Вважається, що неправильне харчування та недостатн...
Реклама