Вчені виявили мозкові мутації, що викликають аутизм: відкриття

Вчені виявили мозкові мутації, що викликають аутизм: відкриття

Розвиток мозку є надзвичайно складним процесом. Поява аутизму включає зміни у всій корі головного мозку, а не тільки в тих областях, які пов’язані з мовою і соціальною поведінкою. Щоб зрозуміти, чому це відбуватися, вчені використовували науковий метод.

Для цього вони використовували органоїди мозку. Це мініатюрні 3D-моделі мозку, які вирощують у лабораторних умовах із клітин людини. Вони дозволяють вивчати процеси, що відбуваються в мозку, та досліджувати генетичні та молекулярні механізми, пов’язані з різними неврологічними розладами.

Цей метод, що отримав назву SELECT, поєднує в собі складну генетику та кількісну біоінформатику для вивчення мутацій у генах, пов’язаних з аутизмом, та їх впливу на клітини мозку.

Дослідники сконцентрувалися на 36 генах, що підвищують ризик розвитку аутизму. Хоча ці гени можуть мати подібні молекулярні механізми, їх вплив різні типи клітин може відрізнятися. Це допомагає зрозуміти, чому певні типи клітин можуть бути вразливішими до мутацій, пов’язаних з аутизмом, у плода.

Вчені вважають, що SELECT є потужним інструментом для генетичного скринінгу та дослідження генів, пов’язаних з різними захворюваннями. Він може бути використаний до різних тканин людини, що допоможе зрозуміти природу генетичних захворювань.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама