Вчені виявили, що самотність така ж небезпечна, як і недоїдання

Дата створення: 02 Травня 2023
Дата оновлення: 02 Травня 2023
Ученые обнаружили, что одиночество так же опасно, как и недоедание

Цей стан підвищує ризик розвитку хронічного стресу і може призвести до багатьох серйозних захворювань

Викликає стомлюваність…

Вчені з Австрії та Великобританії провели дослідження за участю 30 жінок, які були піддані ізоляції. Усі вони проводили по 8 годин на день у спеціальній лабораторії та були поділені на три групи. Перші отримували їжу, другі спілкувалися з іншими людьми (але без доступу до їжі), а треті контактували з близькими та отримували регулярне харчування. Весь цей час дослідники стежили за їх фізіологічними реакціями: частотою серцевих скорочень, рівнем кортизолу у крові тощо.

Як виявилося, в учасниць першої та другої груп спостерігалися схожі симптоми.

— Обидва стани викликали зниження енергії та підвищену стомлюваність. Це дивно з огляду на те, що відсутність їжі змушує нас втрачати енергію, тоді як соціальна ізоляція цього не робить, — розповіли співавтори дослідження Ана Стійович та Пол Форбс.

Вони порівняли результати експерименту з раніше проведеним дослідженням під час пандемії COVID-19, коли 87 осіб щодня проводили щонайменше вісім годин у повній ізоляції. На думку авторів, ці два дослідження перетинаються.

… та фізичне виснаження

Вчені б’ють на сполох: відсутність контакту з навколишніми змушує нас почуватися фізично виснаженими. Це може бути пов’язане з природною, гомеостатичною реакцією організму, як у випадку голоду.

— Відомо, що довгострокова самотність та втома пов’язані, але мало що відомо про механізми, що лежать у їх основі. Той факт, що ми бачимо цей ефект навіть після короткого періоду соціальної ізоляції, припускає, що низька енергія може бути «соціальною гомеостатичною» адаптивною реакцією, — каже провідний автор Джорджія Сілан, повідомляє Radio ZET.

На вираженість симптомів може впливати особистий характер людини. Для тих, хто любить спілкування з друзями, самотність буде особливо важкою.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама