Вчені визначили, у якому віці ми почуваємося максимально щасливими

Вчені визначили, у якому віці ми почуваємося максимально щасливими

Вважається, що дитинство та юність – найкращі роки життя. Однак згідно з дослідженнями, проведеними в 13 європейських країнах, щасливі роки настають трохи пізніше.

Професор факультету прикладної економіки Університету Віго (Іспанія) Бегонья Альварес Гарсія вирішив вивчити, наскільки європейці задоволені своїм життям. У 2008-2009 роках під його керівництвом група вчених провела опитування у 13 країнах світу, у якому взяли участь 26 836 респондентів віком від 50 років та старших.

Їм пропонувалося оцінити роки свого життя за тимчасовою шкалою, коли вони почували себе найщасливішими. Як виявилося, для них це стали не дитячі та юнацькі роки, а віковий період – від 30 до 35 років.

За словами учасників експерименту, відчуття щастя досягається до 30 років. У цей час людина незалежна, цілеспрямована і з надією дивиться в майбутнє. Після 35 років задоволеністю життям знижується. Виняток становили лише французи: вони не втрачають смаку життя й у зрілі роки.

На думку деяких респондентів, найщасливіші роки не тривають понад п’ять років, а пік задоволеністю життям припадає на вік до 50 років.

Це підтверджують результати аналогічного дослідження вчених Дартмутського коледжу (Англія). Так, у 2020 році вони провели опитування серед мешканців 132 країн та з’ясували, що 47-річний вік є найбільш критичним та менш приємним у житті. До цього періоду все більше людей шкодують, що не змогли досягти поставлених цілей.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама