Вчені визначили ймовірність розвитку вторинного інсульту

Вчені визначили ймовірність розвитку вторинного інсульту

Цей стан може повторюватися. Вторинні інсульти спостерігаються у пацієнтів протягом місяця, наступного року і навіть п’яти років після першого інсульту.

У людей старше 60 років інсульт є найбільш поширеною причиною інвалідності. Розрізняють два види інсульту: ішемічний та геморагічний.

Ішемічний інсульт виникає, коли артерія, що забезпечує мозок кров’ю, затикається, і кров більше не може текти через неї або тече в кількості, недостатній для того, щоб клітини мозку могли отримати стільки крові, скільки їм потрібно для життя.

Геморагічний інсульт виникає в результаті розриву стінки мозкової артерії та витікання крові з цієї судини. Кров не досягає мозкової тканини в області, що забезпечується розірваною артерією, а затоплює і руйнує навколишню нервову тканину і викликає підвищення тиску всередині черепа.

Ішемічний інсульт є найпоширенішим. Він є причиною інвалідності та смертності. Незважаючи на все більш ефективну профілактику після інсульту та спроби запобігти рецидиву інсульту, вторинний інсульт, як і раніше, є величезною загрозою для життя.

Ризик рецидиву інсульту становить

  • Від 1,7 до 4% протягом 30 днів після першого інсульту;
  • від 6 до 12% протягом першого року;
  • від 19 до 42% протягом п’яти років після першого інсульту.

Ризик рецидиву інсульту залежить від багатьох факторів: супутньої патології, кількості виявлених факторів ризику, віку, а також дотримання рекомендацій щодо вторинної профілактики. Ризик вторинного інсульту ніколи не становить 0%, і пацієнти повинні знати про це. Тому важливою є правильна профілактика, турбота про здоров’я, належне лікування захворювань, які можуть збільшити ризик повторного інсульту.

Фактором ризику повторного інсульту протягом 30 днів після першого, тобто раннього рецидиву, є тромбоемболічний ризик при атеросклерозі великих судин. Найбільш важливим фактором ризику пізнього рецидиву інсульту є похилий вік пацієнта.

Серед факторів ризику повторного інсульту насамперед виділяють такі: гіпертонія, хвороби серця, у тому числі миготлива аритмія, цукровий діабет ІІ типу, стеноз внутрішньої сонної артерії, паління, алкоголізм, а також пролапс мітрального клапана та атеросклероз аорти.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама