Вчені з’ясували, чи впливає на ризик раку молочної залози носіння бюстгальтера

Вчені з'ясували, чи впливає на ризик раку молочної залози носіння бюстгальтера

Раніше вважалося, що тиск бюстгальтера на тіло блокує відтік лімфи, що виводить токсини та продукти життєдіяльності з організму. Накопичення цих сполук у крові нібито було небезпечним для жіночого здоров’я

Така думка виявилася помилковою. Це довели фахівці Американського онкологічного товариства, які у 2014 році обстежили 1500 жінок та не виявили зв’язку між носінням бюстгальтера та ризиком раку молочної залози. При цьому вони зазначили, що надмірна вага та ожиріння є обтяжливими факторами появи онкологічних захворювань грудей.

Співробітники лікарні Джона Хопкінса (США), своєю чергою, проаналізували, чи впливає звичка деяких жінок спати вночі у ліфчику на здоров’я молочних залоз. На думку експертів, якщо ліфчик м’який і зручний, бажано без кісточок, можна залишатися в ньому і вночі відпочинку. Він безпечний! А от якщо бюстгальтер тісний чи погано сидить, слід відмовитись від нього у будь-який час доби.

Ще одне дослідження провів спеціаліст зі спортивної медицини університетської лікарні Безансона (Франція), професор Жан-Дені Руйон. Він припустив, що носіння бюстгальтера призводить до обвисання грудей, а не навпаки, як це заведено думати. За словами професора, спідня білизна послаблює м’язи грудей, а погруддя втрачає свою пружність. І пропонує обходитися без цього предмета жіночого туалету, це дозволить стимулювати роботу м’язів та покращити зовнішній вигляд грудей.

Однак його опоненти вважають, що обвисанню грудей сприяють інші фактори, такі як старіння, генетика, гормональні зміни тощо, і радять дівчатам, й особливо жінкам середнього віку, не відмовлятися від бюстгальтерів.

Читайте також: Грудне вигодовування допомагає жінці захистити серце від хвороб: дослідження

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама