Вчені зможуть вирощувати органи у чашці

Дата створення: 07 Липня 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Вчені зможуть вирощувати органи у чашці

Це можна буде зробити завдяки нещодавно виявленому типу стовбурових клітин

Вчені Копенгагенського університету (Данія) провели досліди на лабораторних мишах, що дозволило виявити альтернативний шлях проходження деяких клітин для створення органів. Це дозволить використовувати їх як можливе джерело для вирощування органів у чашці.

Як відомо, стовбурові клітини мають неймовірну здатність створювати клітини таких органів, як печінка, підшлункова залоза та кишківник, саме на це спрямовані дослідження стовбурових клітин. Протягом багатьох років дослідники намагалися за допомогою ембріональних стовбурових клітин виростити органи та інші частини тіла. Однак, незважаючи на кілька спроб, виявилося, що в лабораторних умовах стовбурові клітини не дозрівають. Новий вид цих клітин дозволяє пропустити цей етап і досягти успіху.

— Ми знайшли новий маршрут, який використовує ембріон, та визначили проміжну стадію, яку різні типи стовбурових клітин можуть використовувати для створення кишечника та інших органів, — сказав вчений Мартіна Прокса, цитує портал SciTechDaily.

Дослідження було зосереджено на плюрипотентних та ендодермальних екстраембріональних стовбурових клітинах. Екстраембріональні клітини ентодерми є новою лінією стовбурових клітин, ідентифіковану тією ж дослідною групою кілька років тому. Вони діють як ключові клітини, поставляючи кишково-шлунковим органам мембрани.

— Ми визначили альтернативний шлях, який так звані екстраембріональні клітини можуть використовувати для створення органів кишківника в ембріоні. Потім ми взяли наші позаембріональні стовбурові клітини ендодерми та розвинули їх у кишкові органоподібні структури у чашці, — зазначив керівник дослідження, професор Джошуа Брікман.

Результати були опубліковані в журналі Nature Cell Biology (Біологія природних клітин). Дослідження продовжуються.

Читайте також: Вплив на нервові клітини допоможе схуднути

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама