Вчені знайшли природні ліки проти хвороби Лайма

Дата створення: 06 Вересня 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Вчені знайшли природні ліки проти хвороби Лайма

На думку вчених з Університету Далхаузі (Канада), ефірна олія з бальзамічної ялицевої голки надає колосальний вплив на кліщів

— Небагато натуральних продуктів так само ефективні, як олія бальзамічної ялиці, яка дозволяє повністю занапастити кліщів, що зимують, — каже професор кафедри психології та нейробіології Університету Далхаузі Шеллі Адам, цитує портал Gazeta.pl.

Протягом тривалого часу вона спостерігала у своєму маєтку в Новій Шотландії, що так звані чорноногі кліщі, які можуть спричинити хворобу Лайма, так і не змогли вижити до весни. Експерт припустила, що це може бути пов’язане з тим, що маєток густо заріс так званою бальзамічною ялицею. І разом із колегами вирішила перевірити свою гіпотезу. З цією метою протягом наступних трьох зим фахівці проводили інтенсивні дослідження.

Виявилося, що причиною того, що кліщі не змогли перезимувати, була специфічна дія натуральної олії бальзамічної ялиці. Найкраще воно впливає за низьких температур.

Вчені довели, що навіть голки з бальзамічної ялиці чинили смертельний вплив на кліщів у холодну погоду. Але для такого самостійного ефекту доводилося чекати кілька тижнів. Подібного результату можна досягти набагато швидше, якщо використовувати натуральну олію цього дерева.

Запорукою використання цього масла для боротьби з кліщами є низькі температури, тобто нижче 4°C.

Бальзамічне ялицеве масло не завдає шкоди навколишньому середовищу і «виявляє мінімальну токсичність для наземних хребетних». Експерти вважають, що використання такого природного засобу набагато ефективніше, ніж пестицидів, які є шкідливими для корисних комах.

Дослідники наголошують, що досі у зимовий період не проводили боротьби з кліщами. На їхню думку, це ідеальний час для використання низькотоксичних продуктів, таких як бальзамічні ефірні олії ялиці, які дозволять зменшити популяцію кліщів та знизити ризик хвороби Лайма, або бореліозу.

Читайте також: Кліщі взимку не менш небезпечні, ніж влітку: вчені

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама