Вдих-видих: спрей для лікування депресії показав ефективність у новому дослідженні

Дата створення: 09 Листопада 2021
Дата оновлення: 18 Квітня 2023
Вдих-видих: спрей для лікування депресії показав ефективність у новому дослідженні

Препарат Ескетамін був представлений для медичного застосування ще у 1997 р. Як відомо, FDA схвалило назальний спрей (Ескетамін/esketamine), який тоді реалізувався під ТМ Spravato виробництва компанії Janssen Pharmaceuticals ще в 2019 р. для використання в поєднанні з пероральним антидепресантом для лікування депресії у дорослих пацієнтів, які не піддаються терапією іншими лікарськими засобами.

Дослідження

Дослідження компанії Janssen ICEBERG у 2021 р. продемонструвало, що назальний спрей (NS) Ескетамін показав покращені результати при непрямому порівнянні з іншими реальними методами лікування стійкої до лікування депресії (TRD).

Дослідження ICEBERG побічно порівняло SUSTAIN-2 (назва дослідження фази III), яке оцінювало ефективність назального спрею Ескетаміну у поєднанні з СІОЗС як лікування TRD, з даними європейського обсерваційного дослідження TRD Cohort – поточних реальних стратегій лікування (RWT).

Європейська обсерваційна когорта TRD (EOTC) була дослідженням за участю пацієнтів, які розпочинають традиційне лікування TRD у реальній клінічній практиці.

ICEBERG виявив, що Ескетамін NS має значні переваги з погляду відповіді та ремісії порівняно з іншими стратегіями лікування. Через шість місяців 50% пацієнтів, які отримували Ескетамін NS, відповіли на лікування, порівняно з 26% пацієнтами, які отримували RWT (поточні стратегії лікування, що застосовуються в лікарській практиці).

Відносний ризик відповіді на лікування Ескетаміном NS порівняно з RWT становив 1,94. Відносний ризик ремісії після лікування Ескетаміном NS порівняно з RWT склав 1,93. Ці результати передбачають, що пацієнти, які отримували Ескетамін NS, майже вдвічі частіше реагували на лікування та входили до ремісії, ніж пацієнти, які отримували RWT (традиційні поточні методи лікування).

Чому це важливо?

Ще у 2019 р. Ескетамін продавався під назвою «Справато». Ще тоді препарат характеризували як «проривні» ліки, які використовуються для лікування депресії. Це були швидкодіючі ліки, коли одна затяжка в кожну ніздрю показала поліпшення психічного здоров’я пацієнта протягом 24 годин. Проте дослідження ICEBERG – це перший випадок, коли Ескетамін продемонстрував ефективність, зокрема, при лікуванні депресії стійкої до лікування (TRD).

Зазначається, що третина людей, які живуть з депресією, не реагують на існуючі методи лікування, і вважається, що вони мають TRD (депресія, яка не піддається лікуванню). Якщо пацієнт буде впевнений у тому, що його депресія не виліковна, це може вплинути на якість життя пацієнта. Тому інновації в галузі нових методів лікування та терапії відкривають перед пацієнтами перспективне майбутнє, вважають розробники препарату.

Депресія підлітків: що потрібно знати? Подробиці тут.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама