Веганська дієта покращує мікробіом кишківника всього за 4 місяці: вчені

Веганська дієта покращує мікробіом кишківника всього за 4 місяці: вчені

Мікробіом кишківника або мікробіота, — це набір мікроорганізмів, які живуть всередині цього органу. Мікробіом необхідний як для здоров’я травлення, так і для  всього організму. Він впливає на імунну систему і грає вирішальну роль у виникненні багатьох захворювань, зокрема раку.

Коли кишківник заселений «хорошими» бактеріями, це позитивно впливає весь організм. Навпаки, мікробіом, наповнений «поганими» бактеріями, може погіршити здоров’я та настрій.

На склад мікробіому впливає безліч факторів, у тому числі харчування. Згідно з недавнім дослідженням, дотримання веганської дієти сприяє здоров’ю кишківника, оскільки сприяє розмноженню корисних бактерій.

Експерти провели дослідження за участю 147 осіб, яких поділили на дві групи. Учасники першої групи дотримувались веганської дієти з низьким вмістом жирів протягом 16 тижнів, тоді як учасники другої не змінили свій раціон.

Через чотири місяці вчені порівняли зміни у мікробіомі всіх добровольців. Виявилося, що здоровіша і різноманітніша популяція кишкових бактерій у тих, хто споживав тільки рослинну їжу. Крім того, їм також вдалося схуднути.

Дослідження показало, що рослинна дієта, завдяки підвищеному споживанню клітковини, антиоксидантів і фітонутрієнтів, здатна дуже швидко і на краще модифікувати бактеріальну популяцію кишківника. Проте вчені не радять виключати продукти тваринного походження. Просто у раціоні їх має бути менше, ніж рослинних.

Дослідження було представлене на щорічних зборах Європейської асоціації з вивчення діабету.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама