Вибір друзів може визначатися генетичними особливостями людини

Дата створення: 08 Вересня 2021
Дата оновлення: 08 Квітня 2023
Вибір друзів може визначатися генетичними особливостями людини

Нове дослідження, проведене Медичної школою Університету Меріленда (UMSOM), передбачає, що ця миттєва реакція сумісності може мати біологічну основу.

Група дослідників показала, що варіації ферменту, виявленого в частині мозку, яка регулює настрій і мотивацію, мабуть, контролюють, які миші хочуть соціально взаємодіяти з іншими мишами, при цьому генетично схожі миші воліють один одного.

Дослідники UMSOM на чолі з Мічі Келлі, доктором наук, доцентом анатомії і нейробіології, кажуть, що їх результати можуть вказувати на те, що аналогічні фактори можуть впливати на соціальний вибір людей. Розуміння того, які фактори визначають ці соціальні переваги, може допомогти краще зрозуміти, що йде не так з хворобами, пов’язаними із соціальною ізоляцією, такими як шизофренія або аутизм, щоб можна було розробити більш ефективні методи лікування. Дослідження було опубліковане в журналі Nature «Молекулярна психіатрія».

На думку авторів дослідження, це важливе відкриття в контексті лікування низки соціальних захворювань.

Більш детально з результатами дослідження можна ознайомитися за посиланням.

«МП» також писала про те, що Дослідження британських і американських учених виявили зниження розумових здібностей пацієнтів, важко перехворіли CОVID-19.

Результати роботи британських і американських вчених «Когнітивний дефіцит у людей, що вилікувалися від COVID-19» говорять про те, що у пацієнтів, які перенесли коронавірусне захворювання спостерігається когнітивний дефіцит (зниження пам’яті, розумової працездатності та інших когнітивних функцій у порівнянні з вихідним рівнем – індивідуальної нормою). Підсумки цього дослідження були опубліковані в журналі The Lancet в кінці липня 2021 р.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама