

Нове дослідження, проведене Медичної школою Університету Меріленда (UMSOM), передбачає, що ця миттєва реакція сумісності може мати біологічну основу.
Група дослідників показала, що варіації ферменту, виявленого в частині мозку, яка регулює настрій і мотивацію, мабуть, контролюють, які миші хочуть соціально взаємодіяти з іншими мишами, при цьому генетично схожі миші воліють один одного.
Дослідники UMSOM на чолі з Мічі Келлі, доктором наук, доцентом анатомії і нейробіології, кажуть, що їх результати можуть вказувати на те, що аналогічні фактори можуть впливати на соціальний вибір людей. Розуміння того, які фактори визначають ці соціальні переваги, може допомогти краще зрозуміти, що йде не так з хворобами, пов’язаними із соціальною ізоляцією, такими як шизофренія або аутизм, щоб можна було розробити більш ефективні методи лікування. Дослідження було опубліковане в журналі Nature «Молекулярна психіатрія».
На думку авторів дослідження, це важливе відкриття в контексті лікування низки соціальних захворювань.
Більш детально з результатами дослідження можна ознайомитися за посиланням.
«МП» також писала про те, що Дослідження британських і американських учених виявили зниження розумових здібностей пацієнтів, важко перехворіли CОVID-19.
Результати роботи британських і американських вчених «Когнітивний дефіцит у людей, що вилікувалися від COVID-19» говорять про те, що у пацієнтів, які перенесли коронавірусне захворювання спостерігається когнітивний дефіцит (зниження пам’яті, розумової працездатності та інших когнітивних функцій у порівнянні з вихідним рівнем – індивідуальної нормою). Підсумки цього дослідження були опубліковані в журналі The Lancet в кінці липня 2021 р.