Від діареї до гепатиту: побічні ефекти алое вера

Від діареї до гепатиту: побічні ефекти алое вера

Алое вера вважається цінною лікарською рослиною, яка допомагає при лікуванні багатьох захворювань, особливо шкірних. Однак її застосування може спричинити побічні ефекти. Кому слід їх побоюватися?

Алое вера: збільшує ризик раку та генних мутацій

Лікарям відомі випадки, коли використання алое вера викликало тяжкі алергічні реакції. А, згідно дослідженням, екстракт цілого листя алое потенційно канцерогенний.

Гель або сік алое вера використовується місцево в основному для лікування ран, опіків та подразнень шкіри. У деяких людей це може викликати роздратування, почервоніння, а іноді й свербіж шкіри. Це також підвищує ризик фототоксичної реакції, що виявляється висипом після короткочасного впливу сонячної радіації.

 • Вперше перед використанням соку або гелю  алое вера на шкірі слід виконати тест: нанести сік на невелику ділянку та почекати трохи.

Вживання соку алое вера також може викликати такі побічні ефекти, як пронос, гіпоглікемію, запор, електролітні порушення, втрату ваги, гепатит.

Хоча алое вера містить інгредієнти, які запобігають розвитку ракових клітин, регулярне пероральне приймання соку цієї рослини збільшує ризик розвитку колоректального раку.

Вчені виявили, що латекс, отриманий з алое вера (шар між м’якушем і шкірою), який використовується у ліках та харчовій промисловості, може призвести до порушення ДНК та генних мутацій. Проведені дослідження на мишах показали, що використання високих доз алое вера знижує активність мозку, а тривале споживання — пошкоджує сперму і зменшує кількість червоних кров’яних клітин.

Алое вера: дітям до 12 років не рекомендується

Алое вера не слід використовувати вагітним і жінкам, що годують. Компоненти рослини потрапляють у материнське молоко і можуть викликати травні недуги у немовляти. У вагітних алое вера може спровокувати скорочення матки та викликати передчасні пологи. Також екстракт листя не рекомендується дітям віком до 12 років.

Сік алое вера не слід приймати:

 • при запаленні кишківника;
 • кишкової непрохідності;
 • захворюваннях нирок та печінки;
 • внутрішньої кровотечі;
 • гастриті.

Також від нього слід відмовитися тим, хто приймає:

 • протидіабетичні ліки;
 • глюкокортикостероїди;
 • серцеві глікозиди;
 • проносні препарати;
 • діуретики.

Вважається, що можно безпечно випивати щодня 50 мл соку алое вера, це близько 3 ст. л. Побічні ефекти, судячи з більшості повідомлень, стосуються екстракту цільного листа. На думку вчених, приймання 1 грама латексу алое вера на день протягом декількох днів може спричинити пошкодження нирок і навіть призвести до смерті.

Реклама
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Понад 1 мільярда людей у світі страждають на ожиріння
Нині понад 1 млрд людей у всьому світі страждають ...
Реклама
Пункція при гаймориті
Пункція при гаймориті — показання та протипоказанн...
Одонтогенний гайморит
Причини розвитку зубного гаймориту та види захворю...
Реклама
Борщ допоможе знизити кров'яний тиск та покращить здоров'я серця
Борщ — це популярна українська страва. Звичайне во...
Низький артеріальний тиск після 50 років підвищує ризик розвитку хвороби Альцгеймера: вчені
Після 50 років багато людей можуть страждати від н...
Реклама