Від мігрені з запамороченням врятує біг

Дата створення: 07 Червня 2022
Дата оновлення: 19 Квітня 2023
Від мігрені з запамороченням врятує біг

Про це свідчить дослідження, проведене вченими зі Страсбурга (Франція)

Серед основних симптомів вестибулярної мігрені лікарі називають запаморочення, та його симптоматика не завжди пов’язана з нападом класичної мігрені. Щоб дослідити ефективність вправ з обтяженнями при симптомах вестибулярної мігрені (VM) вчені провели експеримент за участю 385 пацієнтів, які страждають на цей розлад.

Пацієнти були поділені на дві групи: одну — контрольну, респондентів яких навчали методам релаксації, іншу — інтервенційну, де вивчали вправи з обтяженнями. Усі учасники отримували відповідні рекомендації двічі на тиждень протягом чотирьох місяцев.

Основною метою клінічного дослідження була оцінка кількості запаморочливих нападів та їх важкості.  Вторинна мета полягала в тому, щоб оцінити ефективність втручання за симптомами депресії та тривоги, дуже поширеними у таких пацієнтів. Також оцінювалися концентрації у крові кількох прозапальних молекул, включаючи фактор некрозу пухлини α та інтерферон-гамма.

Вправи з обтяженнями були різкішими у полегшенні симптомів VM, ніж методи релаксації при моніторингу, виконаному через два місяці після єксперименту. Ще більше ступінь полегшення симптомів був кращим у групі вправ з обтяженнями, ніж у контрольній групі, з точки зору балів, сумованих за двома використовуваними шкалами (кількість епізодів запаморочення та їх тяжкість), а також для рівнів тривоги та депресії. Рівні запальних молекул у крові також були значно нижчими у пацієнтів у групі резистентності, ніж у контрольній групі.

Все це говорить про те, що людям, які страждають на мігрень, допоможуть такі вправи з обтяженнями, як зі скакалкою, біг і планка.

Дослідження опубліковані у журналі Revue Neurologique («Неврологічний огляд»).

Читайте також: Фізичні вправи на свіжому повітрі можуть знизити рівень тривожності на 60%

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама