

Згідно з дослідженням вчених китайських університетів, самотність, що супроводжується смутком і незадоволеністю, є таким самим фактором ризику для погіршення здоров’я, як і куріння
Фахівці проаналізували медичні дані близько 12 тисяч китайських громадян. Для цього вони використовували годинник старіння, статистичну модель для вимірювання біологічного віку людини, який залежить від генетики, навколишнього середовища та способу життя. Потім експерти порівняли біологічний вік із хронологічним віком кожного учасника.
За допомогою 16 біомаркерів крові вдалося встановити, що найбільш схильні до передчасного старіння були не тільки люди з серцевою, легеневою та печінковою патологіями, але й самотні.
Вчені виявили, що прискорене старіння становить близько 5,6 року. В учасників експерименту, які відчували себе самотніми та нещасними, передчасне старіння становило 1,65 року, тоді як куріння викликає передчасне старіння лише на 1,25 року.
Раніше фахівці довели, що самотність та соціальна ізоляція згубно діють на мозок, що призводить до зниження когнітивних функцій з епізодичною втратою пам’яті.
В останньому дослідженні вчені вкотре встановили кореляцію між розумом і тілом. Вони радять дбати про свій психологічний добробут. Адже тільки так можна сповільнити або навіть навернути психологічне старіння.
Результати дослідження були опубліковані в журналі Aging («Старіння»).
Читайте також: Самотність збільшує ризик інсультів та інфарктів на 30%