Відмова від сніданку може призвести до розвитку депресії та діабету

Відмова від сніданку може призвести до розвитку депресії та діабету

Сніданок є важливою частиною здорового способу життя. Він забезпечує організм необхідною енергією після нічного періоду голодування. Це допомагає відновити рівень глюкози у крові та активізувати метаболізм. Крім того, перше прийняття їжі важливе для нормалізації організму.

Чим важливий сніданок

  • Позитивно впливає на когнітивні функції, такі як концентрація уваги та пам’ять.
  • Забезпечує організм необхідними поживними речовинами: вітамінами, мінералами, білками та клітковиною.
  • Стабілізує рівень цукру у крові, що позитивно впливає на настрій.
  • Знижує ризик розвитку різних захворювань, включаючи серцево-судинні та метаболічні.

Однак багато людей вважають за краще не снідати вранці. Згідно з дослідженням вчених Кембридзького університету (Великобританія), пропуск першого прийманні їжі пов’язаний з нестачею основних поживних речовин. 

Згідно з дослідженням, яке було опубліковано в журналі Science Daily («Наука щодня»), пропуск сніданку впливає на імунітет. Вчені порівняли переваги переривчастого голодування та малокалорійної дієти, що складається не менше ніж з трьох приймань їжі на день. 

Виявилося, що хоча періодичне голодування знижує кількість моноцитів, які відповідають за різні запалення в організмі, лише під час довгоочікуваного прийняття їжі відбувається їх збільшення. Простіше кажучи, дисбаланс, спричинений уривчастим голодуванням, впливає на правильне функціонування імунної системи, якій доводиться долати раптові запальні ситуації.

Збільшує схильність до стресу

Дослідження за участю іспанських підлітків показало, що пропуск сніданку викликає високий рівень фізичного, а також психічного стресу. Це призводить до психічних захворювань, таких як депресія.

Така ланцюгова реакція може залежати від нестачі поживних речовин, що впливає на рівень енергії. Сніданок, багатий на білок, допомагає організму керувати рівнем кортизолу, який впливає на загальне самопочуття.

Експерти зазначають, що пропуск сніданку погіршує глікемічний індекс, особливо у хворих на цукровий діабет. Тому їм необхідно завжди снідати, щоби підтримувати стабільний рівень глюкози в крові.

Викликає безсоння

Мозок виробляє так званий гормон сну, мелатонін. Ця молекула виготовляється з більш відомого серотоніну. Щоб допомогти в організму виробляти його у достатній кількості, необхідно отримати таку поживну речовину як триптофан. Його вдосталь можна знайти в волоських горіхах та фундуку.

Вчені відзначають, що приймання сніданку також знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, гіпертонії, ожиріння, діабету. А відмова від нього підвищує ймовірність їх появи.

Склад сніданку також відіграє ключову роль. Здоровий сніданок повинен містити різноманітні продукти, такі як фрукти, овочі, злаки, молочні продукти або білки.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Чому банани слід включати у свій щоденний раціон
Банані не лише смачні, а й корисні. Вони багаті на...
Вино може запобігти розвитку інсульту: лікар
За даними Всесвітньої організації боротьби з інсул...
Реклама