Використання електронних цигарок зі смаком льоду викликає наркотичну залежність: вчені

Дата створення: 01 Грудня 2021
Дата оновлення: 19 Квітня 2023
Використання електронних цигарок зі смаком льоду викликає наркотичну залежність: вчені

Такі висновки були зроблені вченими під час дослідження, результати якого було опубліковано у журналі Tobacco Control.

BMJ/Newsroom/Використання електронних сигарет зі смаком льоду може бути пов’язане з нікотиновою залежністю серед молоді. Незрозуміло, як ці «гібридні» смаки вейпів вписуються в поточну та майбутню нормативно-правову базу.

Використання електронних сигарет зі смаком льоду може бути звичайним явищем і позитивно пов’язане зі звичайним курінням та нікотиновою залежністю серед молодих людей, припускає дослідження.

І неясно, де ці «гібридні» вейпи, що поєднують фруктові/солодкі та охолоджуючі аромати, вписуються в поточну чи майбутню нормативно-правову базу, яка накладає обмеження відповідно до окремих категорій смаків, зазначають автори дослідження.

Електронні сигарети зі смаком льоду, які продаються як комбінація фруктових/солодких та охолоджуючих ароматів, таких як «чорничний лід» або «динний лід», нещодавно вийшли на ринок США. Попередні дослідження показують, що молоді вейпери віддають перевагу фруктовим/солодким ароматам або ментолу/м’яті.

Дослідження

Автори дослідження використали 344 відповіді зроблені під час онлайн-опитування в період з травня по серпень 2020 р. Також у дослідженні були проаналізовані дані про 3396 учнів дев’ятого класу в Лос-Анджелесі, штат Каліфорнія у 2013 р.

Метою опитування було з’ясувати, чи вживали респонденти вейпінг, і якщо так, то який ароматизатор вони використовували найчастіше у попередні 30 днів: ментол/м’ята, фруктовий/солодкий або лід. Респондентів, середній вік яких становив 21 рік, також запитували, чи курили вони звичайні сигарети, які вони мали симптоми залежності від вейпінгу, як часто і який тип пристрою для вейпінгу вони використовували.

Результати

Загалом, 168 (49%) повідомили, що найчастіше використовують ароматизатори льоду, 60 (17%) ментол/м’ята та 116 (34%) фруктів/солодощів. У порівнянні з вейперами електронних сигарет зі смаком ментолу/м’яти, ті, хто вживав електронні сигарети з льодом, частіше повідомляли про те, що курили звичайні сигарети протягом попередніх 30 днів: 31,5% проти 22%.

При використанні вейперів зі смаком льоду частіше повідомлялось про симптоми залежності від вейпінгу, ніж вейпери з фруктовим/солодким смаком (67% проти 43%).

«МП» також писала, що дорослішання дітей із курцями підвищує ризик артриту у дорослому віці.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама