Використання інгаляційних кортикостероїдів на ранній стадії COVID-19

Дата створення: 08 Вересня 2021
Дата оновлення: 08 Квітня 2023
Використання інгаляційних кортикостероїдів на ранній стадії COVID-19

The Lancet опублікував результати дослідження PRINCIPLE під назвою «Інгаляційний будесонід для лікування COVID-19 у людей з високим ризиком ускладнень в в Великобританії: рандомізоване контрольоване відкрите дослідження з адаптивною платформою», в якому досліджується ефективність застосування інгаляційних кортикостероїдів на ранній стадії COVID-19.

Акутальність дослідження була пов’язана з гострою необхідністю пошуку ефективних і безпечних методів лікування COVID-19 для літніх людей та пацієнтів з супутніми захворюваннями, які схильні до вищого ризику госпіталізації і смерті.

Учасниками дослідження стали пацієнти у віці 65 років і старші або 50 років і старші з супутніми захворюваннями, які протягом 14 днів мали захворювання COVID-19, але не були госпіталізовані. Учасників випадковим чином розподілили на: звичайну допомогу, звичайну допомогу плюс інгаляційний будесонід (800 мкг двічі на день протягом 14 днів) або звичайну допомогу плюс інші втручання і спостерігали результати лікування протягом 28 днів.

Модель первинного аналізу включала 2 530 учасників, інфікованих SARS-CoV-2, з яких 787 – в групі будесоніду, 1069 – в групі звичайного лікування і 974 – отримують інше лікування.

За результатами дослідження було встановлено наступне: в групі інгаляційного будесоніду – 72 пацієнта (9%) з 787 учасників були госпіталізовані або померли через COVID-19. Уточнюється, що в групі будесоніду з 767 чоловік 71 було госпіталізовано, п’ять померли в лікарні і один пацієнт помер без госпіталізації.

У групі звичайного догляду – із 1 069 пацієнтів були госпіталізовані 116, що становить 11% від усієї кількості учасників групи. З них 114 випадків госпіталізації, дев’ять померли в лікарні, дві смерті – без госпіталізації.

Автори роботи уточнили, що в ході дослідження було встановлено, що інгаляційний будесонід пришвидшує час до одужання, а також може знизити кількість госпіталізацій і смертей (хоча результати не відповідали межі переваги) у людей з COVID-19, які схильні до вищого ризику ускладнень.

Як писала «МП» раніше, режим штучної вентиляції легенів постійним позитивним тиском (CPAP) зменшує необхідність застосування інвазивної механічної вентиляції легенів у дорослих пацієнтів, які мають гостру дихальну недостатність, викликану Сovid-19.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама