

Зміна у мікробіомі кишківника впливає на погіршення когнітивних функцій
Згідно зі статистикою, у цивілізованих країнах від запорів страждає від 30 до 50% населення. А щороку проносних засобів продається більш як на $725 млн.
Вчені США, Китаю та Великобританії вирішили проаналізувати, як регулярне приймання проносних засобів впливає на когнітивні функції. Для цього вони проаналізували дані Британського біобанку про стан здоров’я 502 229 осіб віком від 40 до 59 років. З них 18235 респондентів (3,6%) регулярно використовували проносні препарати.
За час експерименту, який тривав десять років, у 6 530 учасників (1,3%) розвинулася деменція. При цьому тільки у 1969 (0,4%) погіршення когнітивних функцій не було пов’язане з використанням проносних.
Після врахування інших факторів ризику, таких як вік, дієта, фітнес та генетичний ризик, експерти дійшли висновку, що проносні препарати підвищують ризик розвитку деменції на 51%.
— Регулярне використання засобів, що послаблюють, може змінити мікробіом кишківника. Це може впливати на нервову передачу сигналів з кишківника в мозок або збільшувати вироблення кишкових токсинів, які можуть вплинути на мозок, — пояснив співавтор дослідження доктор Фен Ша, цитує Mail Online.
Результати дослідження опубліковані у журналі Neurology.
Читайте також: Вчені назвали групу крові, яка збільшує ризик розвитку деменції на 82%