Віктор Ляшко: в Україну 15 грудня 2021 року прибуде 50 тисяч флаконів Ремдесивіру

Дата створення: 03 Грудня 2021
Дата оновлення: 08 Квітня 2023
Віктор Ляшко: в Україну 15 грудня 2021 року прибуде 50 тисяч флаконів Ремдесивіру

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко проінформував, що вже до середини грудня 2021 р. до України буде доставлено 50 тис. флаконів Ремдесивіру, який використовується для лікування коронавірусу. Віктор Ляшко уточнив, що після прибуття до Києва препарат буде доставлено до регіонів за розподілом. Він уточнив, що попит на даний препарат для лікування коронавірусу в Україні значно підвищився. «Ми побачили, що у цю хвилю значно зросло споживання Ремдесивіру порівняно з тією хвилею, яка була навесні. Це оперативно зобов’язало нас зробити додаткові закупівлі..», – уточнив Віктор Ляшко.

Віктор Ляшко також розповів, що МОЗ працює над тим, щоб до України буде доставлено ще два інноваційні препарати, які розроблені безпосередньо для лікування коронавірусу. Адже нещодавно Кабінет Міністрів України затвердив постанову, де до переліку ліків для закупівлі внесені два препарати прямої дії. І відразу, коли розпочнеться їх продаж, ці інноваційні препарати надійдуть до України одними з перших.

Ефективність Ремсидивіру у світі ставиться під сумнів

Як зазначає Uspharmacist, ні Ремдесивір, ні гідроксихлорохін (HCQ) не вплинули на кліренс вірусу у пацієнтів з COVID-19. Такі висновки зроблено під час NOR-Solidarity – незалежного, додаткового, рандомізованого, контрольованого дослідження для дослідження солідарності Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Попереднє дослідження ВООЗ не виявило впливу Ремдесивіру або HCQ на смертність, але не оцінило противірусних ефектів цих препаратів. Результати дослідження були опубліковані в Annals of Internal Medicine.

Антибіотик азитроміцин не є ефективним проти COVID-19: дослідження. Подробиці тут.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама