Вилікувати мігрень допоможе ботокс

Дата створення: 17 Січня 2023
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Вилікувати мігрень допоможе ботокс

При мігрені з’являється дратівливий біль у шиї, який поширюється на плечі, потилицю і підіймається до скронь. Зняти її, а заразом і знизити інтенсивність мігрені, допоможуть ін’єкції ботулотоксину

Вчені Римського університету (Італія) спільно з колегами з Університету Хаджеттепе (Туреччина) провели дослідження за участю понад 140 пацієнтів, щоб визначити, як прояв мігрені впливає на тяжкість болю в шиї.

— За хронічної мігрені, яка проявляється в середньому 20 нападами на місяць, хворі страждають від таких болів у шиї. Однак багато хто помилково вважає, що причиною їхньої появи є дисфункція або патологія шийного відділу хребта, — пояснює керівник дослідження Паоло Мартелетті, передає інформаційне агентство ANSA.

Такий біль, на думку експертів, є клінічною ознакою мігрені. Відповідно, потребує аналогічних методів лікування. Одним із них можуть стати ін’єкції ботулотоксину. Вони розслаблюють м’язи шиї, що не тільки знижує біль, а й інтенсивність мігрені. Такий спосіб, на думку експертів, за мігрені є більш ефективним, ніж заняття лікувальною фізкультурою.

Дослідження було опубліковано у журналі Toxins («Токсини»).

Читайте також: Головний біль

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама