Віра в чудо: українці у 2020 р. витратили 14 млрд грн на лікарські засоби без доведеної ефективності

Дата створення: 21 Жовтня 2021
Дата оновлення: 08 Квітня 2023
Віра в чудо: українці у 2020 р. витратили 14 млрд грн на лікарські засоби без доведеної ефективності

Такі дані були представлені у звіті під провокаційною назвою «Як в Україні щорічно зливаються мільярди гривень на сумнівні ліки». Уточнимо, що дане дослідження було проведено за ініціативи ГО «Центр протидії корупції». А інформаційним та фінансовим спонсором даного проекту став фонд «Відродження».

Дослідження виявило декілька цікавих тенденцій. Перша – зростання попиту на медичні засоби без доведеної клінічної ефективності, які не передбачені стандартними протоколами лікування. Чим це обумовлено, дослідники не уточнили. Адже причинами можуть бути і недовіра до традиційної медицини, і низький рівень знань про медичні препарати, і навпаки – бажання використовувати розрекламовані інноваційні препарати.

Але факт залишається фактом – у 2021 р, як зазначили аналітики, більше ¼ всіх витрат на лікарські засоби склали витрати на ліки без доведеної ефективності.

У 2020 р. українці витратили 14 млрд грн на ліки без доведеної ефективності — звіт Центру протидії корупції Дослідження виявило ще одну цікаву тенденцію: купівлею ліків з недоведеною ефективністю у 2021 р. цікавився не тільки кінцевий споживач, але й державні закупівлі. Так за даними звіту, «у 2020 р. із Держбюджету було витрачено 130,5 млн грн на ліки без доведеної ефективності, серед яких 5,8 млн — на рослинні препарати та 425,3 тис — на гомеопатичні ліки. Ще 22,8 млн грн держава витратила на біологічно активні добавки та допоміжні засоби у 2020 р., що є значно більшою сумою порівняно з попередніми роками».

«МП» також писала, що українці стали більше купувати лікарських засобів середнього та високого цінового діапазону. Докладніше тут.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама